Головбух

Чи можна частину вартості комунальних послуг віднести до витрат підприємця

  • 1 грудня 2014
  • 43

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування надає послуги з комп’ютерної діагностики легкових автомобілів. Інколи проводить діагностику в гаражі, який є складовою частиною його житлового будинку. Якщо облаштувати гараж лічильниками на електроенергію, воду, газ та задокументувати перебування кожного клієнта у гаражі, чи можна довести, що частина вартості комунальних послуг відноситься до витрат підприємця?

РІШЕННЯ

Не можна достовірно визначити цю суму, оскільки гараж є складовою частиною будинку, де проживає підприємець із сім'єю. Тож комунальні послуги використовуються переважно у звичайній життєдіяльності людей, які проживають у будинку, а не у підприємницькій діяльності.

Щоб врахувати витрати, треба довести суму понесених витрат. Виходячи зі специфіки діяльності з комп’ютерної діагностики легковиків, витратами можуть бути тільки електроенергія та витрати на придбання й обслуговування комп’ютера. Звичайно, можна задокументувати час надання послуг клієнту в гаражі, а потім обчислити кількість витраченої за цей час електроенергії. Але підприємцю необхідно буде документально довести це податковому органу, що практично нереально.

Можна порадити орендувати гараж, що не відноситься до житлового фонду. Тоді орендна плата за гараж безперешкодно потрапить до витрат. Так само буде, якщо побудувати або придбати у власність гараж (нежитлове приміщення). Зрозуміло, що у цьому випадку комунальні витрати можна враховувати у зменшення податкової бази з ПДФО.

Обидва ці способи законні, до того ж не виникне проблем з наданням податковому органу вичерпних документальних доказів витрат.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл