Податок на додану вартість у складі витрат приватного підприємця

23

ПРОБЛЕМА

Чи включаються суми ПДВ до складу витрат приватного підприємця?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 177.3 Податкового кодексу України (ПК) для фізичної особи — підприємця (ФОП), зареєстрованого як платник ПДВ, суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг), не включаються до витрат і доходу.

В той же час, відповідно до пункту 177.4 ПК, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК.

Згідно з підпунктом 139.1.6 ПК для платників податку на прибуток, не зареєстрованих як платники ПДВ, до складу витрат входять суми ПДВ, сплачені у складі ціни придбання товарів (робіт, послуг), вартість яких належить до витрат такого платника податку.

Таким чином, для фізособи-підприємця, який зареєстрований як платник ПДВ, не включаються до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг). Для підприємця, який не є платником ПДВ, навпаки, сума ПДВ, яку він сплатив у складі ціни придбаного товару, включається до складу витрат.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль