text
Головбух

Дохід підприємця та суми списаних відсотків та пені за кредитом

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

Чи включається до доходу підприємця сума частково списаних відсотків та пені за кредитом при тому, що сам кредит повернуто банку в повному обсязі?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 177.4 Податкового кодексу України (ПК) до переліку витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності, передбачених розділом ІІІ ПК.

Згідно з підпунктом 138.10.5 ПК до складу фінансових витрат належать витрати на нарахування відсотків за користування кредитами, проте вони не відносяться до витрат, які пов’язані з операційною діяльністю.

Крім того, підпунктами 139.1.4 та 139.1.11 ПК передбачено, що до складу витрат не включаються витрати на погашення основної суми отриманих кредитів, суми штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням сторін договору.

Оскільки фізособа — підприємець не має права включати до складу витрат витрати на погашення кредиту та суми сплачених процентів та пені, нараховані за користування даним кредитом, то й суми частково списаних банком відсотків та пені по кредиту, відповідно, не повинні включатись до доходу підприємця.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах