Як відобразити в обліку отримання та видачу путівки від ФСС з ТВП працівнику

30

ПРОБЛЕМА

Які кореспонденції рахунків необхідно застосовувати при отриманні путівки від ФСС з ТВП і які податкові наслідки існують з цієї операції?

РІШЕННЯ

Отримання путівок від ФСС з ТВП на оздоровлення працівників стає особливо актуальним з приходом періоду відпусток. Розглянемо кореспонденції рахунків, які необхідно застосовувати при отриманні путівки від ФСС з ТВП і які існують податкові наслідки за цією операцією.

Умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортних послуг регулюються Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок №12).

Зокрема, відповідно до пункту 4.4 Порядку № 12 працівник протягом календарного року може отримати лише одну путівку від ФСС з ТВП з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (за винятком отриманої путівки для самостійного санаторно-курортного лікування дитини працівника).

Згідно з підпунктом 165.1.35 Податкового кодексу України (ПК) до складу загального місячного оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Але у формі № 1ДФ необхідно відображати частину вартості путівки, яка компенсується ФСС з ТВП з ознакою доходу «156». Частина вартості путівки, яка оплачена працівником підприємства самостійно, не відображається у формі № 1ДФ.

Також, згідно з пунктом 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 вартість путівок не включається до фонду оплати праці, тому й не підлягає нарахуванню та утриманню ЄСВ.

Пример

Відображення в бухгалтерському обліку отримання путівки від ФСС з ТВП

Підприємством отримано путівку від ФСС з ТВП з компенсацією її часткової вартості в сумі 903,00 грн. Другу частину вартості путівки працівник вніс в касу підприємства в сумі 500,00 грн.

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Податковий облік

Д-т

К-т

Сума, грн.

Доходи

Витрати

Отримано від ФСС з ТВП путівку

08

903,00

Внесено у касу працівником частину вартості путівки (500 грн.)

301

652

500,00

Видано путівку працівнику

08

903,00

Перераховано заборгованість за путівку до ФСС з ТВП

652

311

500,00

У формі № 1ДФ частина вартості путівки, яка компенсується за рахунок ФСС з ТВП (403 грн.) буде відображено під ознакою доходу «156».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль