Головбух

Як відобразити в обліку отримання та видачу путівки від ФСС з ТВП працівнику

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Які кореспонденції рахунків необхідно застосовувати при отриманні путівки від ФСС з ТВП і які податкові наслідки існують з цієї операції?

РІШЕННЯ

Отримання путівок від ФСС з ТВП на оздоровлення працівників стає особливо актуальним з приходом періоду відпусток. Розглянемо кореспонденції рахунків, які необхідно застосовувати при отриманні путівки від ФСС з ТВП і які існують податкові наслідки за цією операцією.

Умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортних послуг регулюються Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок №12).

Зокрема, відповідно до пункту 4.4 Порядку № 12 працівник протягом календарного року може отримати лише одну путівку від ФСС з ТВП з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (за винятком отриманої путівки для самостійного санаторно-курортного лікування дитини працівника).

Згідно з підпунктом 165.1.35 Податкового кодексу України (ПК) до складу загального місячного оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Але у формі № 1ДФ необхідно відображати частину вартості путівки, яка компенсується ФСС з ТВП з ознакою доходу «156». Частина вартості путівки, яка оплачена працівником підприємства самостійно, не відображається у формі № 1ДФ.

Також, згідно з пунктом 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 вартість путівок не включається до фонду оплати праці, тому й не підлягає нарахуванню та утриманню ЄСВ.

Пример

Відображення в бухгалтерському обліку отримання путівки від ФСС з ТВП

Підприємством отримано путівку від ФСС з ТВП з компенсацією її часткової вартості в сумі 903,00 грн. Другу частину вартості путівки працівник вніс в касу підприємства в сумі 500,00 грн.

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Податковий облік

Д-т

К-т

Сума, грн.

Доходи

Витрати

Отримано від ФСС з ТВП путівку

08

903,00

Внесено у касу працівником частину вартості путівки (500 грн.)

301

652

500,00

Видано путівку працівнику

08

903,00

Перераховано заборгованість за путівку до ФСС з ТВП

652

311

500,00

У формі № 1ДФ частина вартості путівки, яка компенсується за рахунок ФСС з ТВП (403 грн.) буде відображено під ознакою доходу «156».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл