Чи обов’язково в центрі зайнятості реєструвати трудовий договір при оформленні працівника на місяць. Чи потрібно на такого працівника реєструвати книгу обліку доходів і витрат

100

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно фізособі-підприємцю на загальній системі оподаткування реєструвати в податковій книгу обліку доходів і витрат на найманого працівника, з яким оформлено трудовий договір на місяць? Чи обов’язково реєструвати в центрі зайнятості такий трудовий договір? Які податки потрібно при цьому нараховувати?

РІШЕННЯ

Згідно із статтею 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП) трудовий договір — угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

У разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України (ст. 24 прим.1 КЗпП).

Відповідно до пункту 177.10 Податкового кодексу України фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга), у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.

Порядок ведення фізособами-підприємцями на загальній системі оподаткування Книги затверджений наказом МДЗ від 16.09.2013 № 481(далі — Порядок).

У Порядку відсутня вимога щодо реєстрації Книги на найманих працівників, які проводять готівкові розрахунки.

Таким чином, якщо фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування укладає трудовий договір, то повинна у тижневий термін з моменту укладання зареєструвати його в центрі зайнятості. З нарахованої працівнику зарплати підприємець, як податковий агент, повинен утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% (17%) та єдиний соціальний внесок.

Якщо між підприємцем і громадянином виникає угода щодо здійснення певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату, то відповідно до вимог Цивільного кодексу України (ЦК) можна укласти замість короткотривалого трудового договору, цивільно-правовий договір, наприклад, договір підряду.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦК).

Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то фізособі-підприємцю на загальній системі не потрібно реєструвати такий договір в центрі зайнятості.

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких здійснюється виплата винагороди, з якої підприємець повинен утримати ПДФО та ЄСВ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль