Матеріали для капремонту: способи закупівлі

105
Під час здійснення процедури закупівлі робіт (капітального ремонту) виникла потреба для виконання цих робіт закупити матеріали, вартість яких перевищила 200 тис. грн.

СИТУАЦІЯ

Міська рада замовляє своєму комунальному підприємству проведення капітального ремонту. Проте вартість матеріалів для ремонту перевищила 200 тис. грн. Чи потрібно замовнику у такому разi проводити процедуру закупівлі необхідних матеріалів? Якщо так, то у який спосіб краще провести таку процедуру закупівлі?

РІШЕННЯ

Відповідно до частини 2 статті 317 Господарського кодексу України (ГК) для здійснення робіт у капітальному будівництві можна укладати договори підряду:

  • на капітальне будівництво (у т. ч. субпідряду);
  • на виконання проектних і досліджувальних робіт;
  • на виконання геологічних, геодезичних та інших робіт, необхідних для капітального будівництва;
  • інші договори.

Загальні умови договорів підряду визначають відповідно до положень Цивільного кодексу України (ЦК) про договір підряду, якщо інше не передбачено ГК.

Як передбачено частиною 3 статті 317 ГК, господарські відносини у сфері матеріально-технічного забезпечення капітального будівництва регулюють відповідні договори підряду, якщо інше не передбачено законодавством або договором сторін. За згодою сторін будівельні поставки можуть здійснюватися на основі договорів поставки.

Забезпечення будівництва матеріалами, технологічним, енергетичним, електротехнічним та іншим устаткуванням покладається на підрядника, якщо інше не передбачено законодавством або договором (ч. 3 ст. 318 ГК).

До того ж із зазначеним положенням ГК кореспондує норма частини 1 статті 839 ЦК, згідно з якою підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду, зі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Водночас постанова КМУ від 01.08.2005 № 668 затверджує Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі — Загальні умови).

Так, згідно з пунктом 56 Загальних умов сторона, яка за договором підряду забезпечує роботи матеріальними ресурсами, відповідає за їх якість і відповідність вимогам, установленим нормативними документами та проектною документацією. Договором підряду можна передбачити узгодження з іншою стороною питання щодо вибору продавців (постачальників) матеріальних ресурсів.

Відповідно до пункту 57 Загальних умов, у разі коли зобов’язання щодо забезпечення робіт матеріальними ресурсами покладено на замовника, підрядник зобов’язаний вжити заходів до їх збереження.

З огляду на зазначене, у договорі підряду сторони визначають, на кого саме (підрядника чи замовника) покладається забезпечення будівництва матеріалами.

Отже, міська рада під час здійснення закупівлі робіт із капітального ремонту вартість матеріалів може включити до кошторису на роботи. Тобто підряднику потрібно буде самому здійснити закупівлю матеріалів.

У разі якщо підрядник (комунальне підприємство) є замовником у розумінні норм Закону про закупівлі та з огляду на те, що вартість матеріалів перевищує 200 тис. грн., а отже, перевищує вартісні межі застосування цього Закону, то підрядник має здійснити закупівлю матеріалів за однією з процедур, встановлених Законом про закупівлі.

Водночас замовник (міська рада) може закупити окремо матеріали для виконання робіт із капітального ремонту із застосуванням Закону про закупівлі і передати закуплені матеріали підряднику для виконання робіт на об’єкті.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль