Правомірність заявленого до відшкодування ПДВ

39

ПРОБЛЕМА

Підприємство заявило до відшкодування суму ПДВ. При цьому Додаток 2 до рядка 22 декларації з ПДВ було заповнено сумарно одним рядком, включаючи оплату за попередні два місяці. А у графі 2 Додатка 2 зазначено лише один місяць. У зв’язку з цим під час перевірки правильності формування бюджетного відшкодування з ПДВ податківці зменшили суму відшкодування на суму оплати за місяць, який не вказано у графі 2. Чи правомірні дії перевіряючих?

РІШЕННЯ

Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, встановлено статтею 200 Податкового кодексу України (ПК).

Сума від’ємного значення з ПДВ, яка утворилася у звітному періоді (за відсутності податкового боргу), зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (п. 200.3 ПК).

Ця сума ПДВ відображається у рядку 20.2 податкової декларації з ПДВ звітного періоду. А в декларації наступного звітного періоду вона переноситься до рядків 21 та 22 декларації. Але, якщо в наступному звітному періоді виникло позитивне значення у рядку 18, то до рядка 22 потрапляє залишок за мінусом цього позитивного значення. Сума рядка 22 відповідає підсумку рядка 3 Додатку 2 до декларації. Форму декларації з ПДВ затверджено наказом МДЗ від 13.11.2013 № 678.

Важно

Для розшифровки рядка 22 декларації Додаток 2 заповнюється у розрізі звітних (податкових) періодів.

У цьому випадку Додаток 2 дійсно було заповнено з порушенням. Потрібно було розшифрувати суми ПДВ в розрізі відповідних місяців.

Слід також врахувати, що під час заявлення про повернення суми бюджетного відшкодування пунктами 200.7 та 200.8 ПК передбачено подання до податкового органу декларації з ПДВ, заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунку суми бюджетного відшкодування (Додаток 3 до декларації).

При цьому Додаток 3 враховує підсумкове значення графи 4 Додатку 2, а не в розрізі звітних періодів.

Бюджетному відшкодуванню підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (п. 200.4 ПК).

Внимание

Враховуючи викладене, порушення заповнення Додатку 2 ще не дає підстав податковому органу у зменшенні заявленої до відшкодування суми ПДВ.

Якщо під час проведення камеральної перевірки виникли підстави, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, у такому випадку проводиться документальна позапланова виїзна перевірка платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування (п. 200.11 ПК).

У будь-якому разі рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені підприємством в адміністративному або судовому порядку (ст. 56 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль