text
Головбух

Правомірність заявленого до відшкодування ПДВ

  • 30 жовтня 2014
  • 42

ПРОБЛЕМА

Підприємство заявило до відшкодування суму ПДВ. При цьому Додаток 2 до рядка 22 декларації з ПДВ було заповнено сумарно одним рядком, включаючи оплату за попередні два місяці. А у графі 2 Додатка 2 зазначено лише один місяць. У зв’язку з цим під час перевірки правильності формування бюджетного відшкодування з ПДВ податківці зменшили суму відшкодування на суму оплати за місяць, який не вказано у графі 2. Чи правомірні дії перевіряючих?

РІШЕННЯ

Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, встановлено статтею 200 Податкового кодексу України (ПК).

Сума від’ємного значення з ПДВ, яка утворилася у звітному періоді (за відсутності податкового боргу), зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (п. 200.3 ПК).

Ця сума ПДВ відображається у рядку 20.2 податкової декларації з ПДВ звітного періоду. А в декларації наступного звітного періоду вона переноситься до рядків 21 та 22 декларації. Але, якщо в наступному звітному періоді виникло позитивне значення у рядку 18, то до рядка 22 потрапляє залишок за мінусом цього позитивного значення. Сума рядка 22 відповідає підсумку рядка 3 Додатку 2 до декларації. Форму декларації з ПДВ затверджено наказом МДЗ від 13.11.2013 № 678.

Важно

Для розшифровки рядка 22 декларації Додаток 2 заповнюється у розрізі звітних (податкових) періодів.

У цьому випадку Додаток 2 дійсно було заповнено з порушенням. Потрібно було розшифрувати суми ПДВ в розрізі відповідних місяців.

Слід також врахувати, що під час заявлення про повернення суми бюджетного відшкодування пунктами 200.7 та 200.8 ПК передбачено подання до податкового органу декларації з ПДВ, заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунку суми бюджетного відшкодування (Додаток 3 до декларації).

При цьому Додаток 3 враховує підсумкове значення графи 4 Додатку 2, а не в розрізі звітних періодів.

Бюджетному відшкодуванню підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (п. 200.4 ПК).

Внимание

Враховуючи викладене, порушення заповнення Додатку 2 ще не дає підстав податковому органу у зменшенні заявленої до відшкодування суми ПДВ.

Якщо під час проведення камеральної перевірки виникли підстави, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, у такому випадку проводиться документальна позапланова виїзна перевірка платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування (п. 200.11 ПК).

У будь-якому разі рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені підприємством в адміністративному або судовому порядку (ст. 56 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах