Головбух

Чи має платник ПДВ, який ліквідується, право на бюджетне відшкодування

  • 1 грудня 2014
  • 20

ПРОБЛЕМА

Підприємство ліквідується як платник ПДВ. Чи має право таке підприємство на отримання бюджетного відшкодування з ПДВ сум фактично сплаченого податку на додану вартість, якщо за наслідками останнього податкового періоду в нього як платника ПДВ виник перший від’ємний ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 200.1 Податкового кодексу України (ПК) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 ПК, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у т. ч. розстроченого або відстроченого), а в разі відсутності податкового боргу — зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п. 200.3 ПК).

Відповідно до пункту 200.4 ПК, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 ПК, має від’ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах, постачальникам таких товарів/послуг.

Важно

Залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Таким чином, у випадку, що розглядається, підприємство за наслідками останнього податкового періоду як платник ПДВ не може отримати суму бюджетного відшкодування, тому що для отримання права на бюджетне відшкодування необхідно, щоб від’ємний результат виникав протягом як мінімум двох звітних періодів поспіль.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл