Головбух

Чи можлива зміна напряму відшкодування ПДВ у зв’язку з банкрутством підприємства

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

Підприємство має підтверджену заявлену суму бюджетного відшкодування з ПДВ в рахунок майбутніх платежів. Що буде з цією сумою при банкрутстві підприємства? Чи можливо зарахувати її в погашення боргу перед банком за кредит?

РІШЕННЯ

Діючим законодавством передбачено два напрями бюджетного відшкодування ПДВ, заявленого платником:

  • на рахунок цього платника у банку;

  • у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів.

Напрям повернення обирається платником самостійно та зазначається у рядку 23.1 або рядку 23.2 декларації з ПДВ (п. 200.6 Податкового кодексу України).

Важно

Отже, заявлена до відшкодування сума ПДВ може бути використана лише у цих двох напрямках.

Зарахувати цю суму в погашення боргу за кредитом банку неможливо.

На сьогодні не дозволяється і зміна напряму бюджетного відшкодування. Навіть якщо підприємство ліквідується, воно не може повернути на рахунок суму ПДВ, заявлену в рахунок майбутніх платежів з ПДВ.

За його заявою податковий орган може повернути суму переплати з ПДВ, яка рахується в особовому рахунку платника ПДВ. Але сума бюджетного відшкодування, заявлена в рахунок майбутніх платежів, не є переплатою.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Строки давності щодо бюджетного відшкодування з ПДВ у картці особового рахунку платника.

Подати уточнюючий розрахунок з метою зміни напряму відшкодування платник теж не має права. Зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.

Сподіваємось, що з 01.01.2014 дану ситуацію можна буде вирішити на користь платника. Адже з цього часу вступають в дію окремі норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII.

Цим Законом вносяться зміни до пункту 200.6 ПК. На відміну від діючої норми за платником ПДВ зберігатиметься право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Внимание

При анулюванні реєстрації платника ПДВ у зв’язку з банкрутством підприємство зобов’язане визначити податкові зобов’язання за тими активами, які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, але суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту (п. 184.7 ПК).

У такому разі сума визначених податкових зобов’язань буде врахована в суму зменшення бюджетного відшкодування з ПДВ, заявленого раніше в рахунок майбутніх платежів з ПДВ (п. 184.8 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл