Чи можлива зміна напряму відшкодування ПДВ у зв’язку з банкрутством підприємства

33

ПРОБЛЕМА

Підприємство має підтверджену заявлену суму бюджетного відшкодування з ПДВ в рахунок майбутніх платежів. Що буде з цією сумою при банкрутстві підприємства? Чи можливо зарахувати її в погашення боргу перед банком за кредит?

РІШЕННЯ

Діючим законодавством передбачено два напрями бюджетного відшкодування ПДВ, заявленого платником:

  • на рахунок цього платника у банку;

  • у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів.

Напрям повернення обирається платником самостійно та зазначається у рядку 23.1 або рядку 23.2 декларації з ПДВ (п. 200.6 Податкового кодексу України).

Важно

Отже, заявлена до відшкодування сума ПДВ може бути використана лише у цих двох напрямках.

Зарахувати цю суму в погашення боргу за кредитом банку неможливо.

На сьогодні не дозволяється і зміна напряму бюджетного відшкодування. Навіть якщо підприємство ліквідується, воно не може повернути на рахунок суму ПДВ, заявлену в рахунок майбутніх платежів з ПДВ.

За його заявою податковий орган може повернути суму переплати з ПДВ, яка рахується в особовому рахунку платника ПДВ. Але сума бюджетного відшкодування, заявлена в рахунок майбутніх платежів, не є переплатою.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Строки давності щодо бюджетного відшкодування з ПДВ у картці особового рахунку платника.

Подати уточнюючий розрахунок з метою зміни напряму відшкодування платник теж не має права. Зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.

Сподіваємось, що з 01.01.2014 дану ситуацію можна буде вирішити на користь платника. Адже з цього часу вступають в дію окремі норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII.

Цим Законом вносяться зміни до пункту 200.6 ПК. На відміну від діючої норми за платником ПДВ зберігатиметься право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Внимание

При анулюванні реєстрації платника ПДВ у зв’язку з банкрутством підприємство зобов’язане визначити податкові зобов’язання за тими активами, які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, але суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту (п. 184.7 ПК).

У такому разі сума визначених податкових зобов’язань буде врахована в суму зменшення бюджетного відшкодування з ПДВ, заявленого раніше в рахунок майбутніх платежів з ПДВ (п. 184.8 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль