Головбух

Доля від’ємного значення ПДВ за грудень 2014 року

  • 1 грудня 2014
  • 26

ПРОБЛЕМА

Якщо в декларації по ПДВ за грудень 2014 року виникне від’ємне значення ПДВ, як воно буде враховуватися з 01.01.2015? Чи буде зараховано це від’ємне значення на електронний ПДВ-рахунок?

РІШЕННЯ

Перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII встановлено, що суми бюджетного відшкодування, заявлені до 01.01.2015, підлягають відшкодуванню у порядку, встановленому відповідно до статті 200 Податкового кодексу України (ПК) у редакції, що діє до 01.01.2015.

Ураховуючи вимоги нині чинних пунктів 200.3 та 200.4 ПК, при від’ємному значенні суми ПДВ така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ. А в разі, якщо податкового боргу немає — зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. І лише в наступному податковому періоді платник має право на бюджетне відшкодування.

Від’ємне значення суми ПДВ та залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані до 01.01.2015, обліковуються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Постановою Кабміну від 16.10.2014 № 569 затверджено Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (далі — Порядок № 569). На жаль, норми Порядку № 569 не враховують перехідних операцій платників ПДВ.

Порядком № 569 встановлено, що під час обчислення суми ПДВ будуть враховуватись лише податкові накладні, складені з 01.01.2015 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН). При цьому податкові накладні, складені до 01.01.2015, та розрахунки коригування до них підлягають реєстрації в ЄРПН, але не враховуються у формулі під час видачі податкових накладних (п. 19 Порядку № 569).

Підсумовуючи наведене, можна дійти висновку, що від’ємне значення суми ПДВ за грудень 2014 року можна буде врахувати лише у зменшення суми податкового боргу з ПДВ. А якщо податковий борг відсутній, то від’ємне значення буде включено до податкового кредиту на 2015 рік. При цьому такий податковий кредит не враховуватиметься у формулі під час видачі податкових накладних. А це означає, що при продажу в січні 2015 року товарів, придбаних у грудні 2014 року, для того, щоб зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, платнику доведеться вносити на електронний ПДВ-рахунок кошти з поточного рахунку, якими він більше не зможе скористатися.

Сподіваємось, що до кінця року це проблемне питання (як і багато інших, що виникають у зв’язку із запровадженням електронної системи адміністрування ПДВ) буде вирішено та враховано податківцями при внесенні змін до Порядку електронного адміністрування ПДВ. Інакше 2015 рік розпочнеться із судових спорів.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл