text
Головбух

Як отримати бюджетне відшкодування з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Який порядок отримання сум бюджетного відшкодування платниками ПДВ у 2014 році до затвердження КМУ порядку випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ?

РІШЕННЯ

За правилом, установленим пунктом 200.12 Податкового кодексу України (ПК), контролюючий орган зобов’язаний у п’ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Правило

У свою чергу, орган держказначейства на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу видає платнику податку суму бюджетного відшкодування, зазначену у висновку.

Бюджетне відшкодування надається шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу (п. 200.13 ПК).

Водночас Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 27.03.2014 № 1165-VII, який набрав чинності з 03.04.2014, вніс зміни щодо оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики.

Оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку.

Важно

Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, а також головні умови їх випуску затверджує КМУ.

Наразі відповідно до постанови КМУ «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість» від 21.05.2014 № 139 в органах Міндоходів проходить інвентаризація платників ПДВ, в яких наявні відповідні суми податку.

Отже, 2014 року до затвердження КМУ порядку випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, а також основних умов їх випуску видача платникам ПДВ сум бюджетного відшкодування здійснюється у загальному порядку, визначеному в пункті 200.13 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах