Головбух

Відшкодування ПДВ: критерії­-2015

  • 1 грудня 2014
  • 34

п. 200.3200.4 Податкового кодексу України

пункту 200.19 ПК

Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом МДЗ від 10.12.2013 № 781наказом МФУ від 14.11.2014 № 1128

Критерії отримання автоматичного бюджетного відшкодування

Порівняно з попереднім новий перелік критеріїв скорочено. А це вже дає додаткові шанси платникам ПДВ на отримання відшкодування ПДВ.

Починаючи з 01.01.2015 право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ мають платники ПДВ, які відповідають одночасно таким критеріям:

  • не перебувають у судових процедурах банкрутства;

  • до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців стосовно них не внесено записів про відсутність за місцезнаходженням; визнання недійсними установчих документів чи змін до установчих документів; припинення державної реєстрації тощо;

  • мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у 3 рази суму ПДВ, заявлену до відшкодування;

  • здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка, питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40% загального обсягу поставок. Для платників ПДВ з квартальним звітним періодом — протягом попередніх 4 послідовних звітних періодів;

  • здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 млн. грн. протягом останніх 12 календарних місяців;

  • не мають податкового боргу;

  • не декларували від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року. Цей критерій встановлено лише для великих платників податків.

Внимание

Відшкодування інвестору (оператору) за угодою про розподіл продукції здійснюється без застосування критеріїв на отримання автоматичного бюджетного відшкодування.

Повідомлення про невідповідність критеріям

Визначення відповідності платника ПДВ зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

У разі невідповідності визначеним критеріям та відсутності у такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ контролюючий орган зобов’язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подання звітності повідомити такого платника про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано.

Таке рішення платник ПДВ може оскаржити у встановленому порядку.

Якщо контролюючий орган у встановлений термін не надіслав платнику ПДВ зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ.

Наказ № 1128 набирає чинності з 01.01.2015.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл