Головбух

Автоматичне відшкодування ПДВ при оскарженні акту перевірки в суді

  • 9 лютого 2016
  • 38

ПРОБЛЕМА

Підприємство відповідає критеріям автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ і регулярно отримує його з бюджету. Чи втрачається право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ на період судового оскарження акту документальної перевірки?

РІШЕННЯ

Ні, не втрачається.

Право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ мають платники, які відповідають критеріям, встановленим пунктом 200.19 Податкового кодексу України (ПК).

Обов’язковими критеріями, яким мають відповідати платники ПДВ одночасно, є:

  • платники не перебувають у судових процедурах банкрутства;

  • вони включені до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців і не мають записів у цьому реєстрі щодо припинення держреєстрації, відсутності підтвердження відомостей, відсутності за місцезнаходженням, визнання недійсними установчих документів чи змін до них;

  • наявність необоротних активів, залишкова балансова вартість яких перевищує у 3 рази суму ПДВ, заявлену до відшкодування, або фінансової гарантії, отриманої від банківської установи терміном на один рік;

  • протягом попередніх 12 місяців питома вага поставок за ставкою 0% в загальному обсязі поставок перевищує 40%;

  • здійснення інвестицій в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 млн. грн. протягом останніх 12 календарних місяців;

  • платники не мають податкового боргу.

Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість затверджено наказом МФУ від 14.11.2014 № 1128 (із змінами, внесеними наказом МФУ від 23.01.2015 № 13).

У разі невідповідності визначеним критеріям платник ПДВ не має права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. Відповідне рішення приймається контролюючим органом, про що повідомляється платник ПДВ письмово протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності (п. 200.21 ПК).

К сведению

Зауважимо, що вищезазначений перелік критеріїв, який дає право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, не містить обмежень щодо отримання платником такого відшкодування на період оскарження результатів документальної перевірки в суді.

Умови відшкодування ПДВ у разі судового оскарження рішення контролюючого органу передбачені пунктом 200.15 ПК. У такому разі контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання ухвали суду про порушення провадження у справі повідомляє орган держказначейства. До набрання законної сили судовим рішенням орган держказначейства тимчасово припиняє процедуру відшкодування ПДВ в частині оскаржуваної суми.

Таким чином, процедура відшкодування ПДВ припиняється на період судового оскарження рішення контролюючого органу лише на ту суму ПДВ, яка оскаржується підприємством в суді. Якщо після перевірки підприємство не отримало від контролюючого органу письмове повідомлення про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування, це означає, що підприємство відповідає таким критеріям. У такому разі підприємство має право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування з ПДВ за звітні податкові періоди, що настають після перевірки.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл