text
Головбух

Чи має право на бюджетне відшкодування підприємство, зареєстроване платником ПДВ менше 12 місяців

  • 1 грудня 2015
  • 36

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємство подавати заяву на бюджетне відшкодування (рядок 23 податкової декларації з ПДВ), якщо строк реєстрації як платника ПДВ менше 12 місяців? З якого терміну бюджетне відшкодування буде правомірним?

РІШЕННЯ

Нормами Податкового кодексу України (п. 200.5 ПК) встановлено, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:

  • були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних засобів);

  • мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних засобів).

Тобто особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування у разі, якщо нарахування податкового кредиту відбулося внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних засобів. При цьому надання права на бюджетне відшкодування такій особі залежить від того, чи перебувають на балансі підприємства придбані/створені основні засоби.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби визначено в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби».

Таким чином, виходячи із вищезазначеного, платник податку вперше з моменту реєстрації платником ПДВ має право задекларувати бюджетне відшкодування у податковій декларації з ПДВ, яка буде подаватися ним за наслідками 12 календарного місяця, що настає за місяцем його реєстрації платником ПДВ, за умови виконання вимог пункту 200.5 ПК.

У разі якщо нарахування податкового кредиту відбулося внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних засобів, то платник податку має право на бюджетне відшкодування незалежно від терміну його реєстрації платником ПДВ за умови дотримання інших вимог щодо декларування та отримання права на бюджетне відшкодування.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл