Головбух

Податковий кредит з операцій придбання матеріалів для ремонту судна нерезидента

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємство у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року ремонтувало судно нерезиденту, було підписано акт виконаних робіт. Суми ПДВ, сплачені у ціні придбання матеріалів для ремонту, не включалися до податкового кредиту з ПДВ у відповідних періодах. Чи можна сплачений ПДВ включити до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна?

РІШЕННЯ

Ні, суми ПДВ не можна включати до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Підпунктом «г» підпункту 186.2.1 ПК встановлено, що місцем постачання послуг із переробки сировини є місце фактичного постачання послуг. Операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, оподатковуються за нульовою ставкою (пп. «б» пп. 195.1.3 ПК). Нульова ставка застосовується за наявності договору між замовником-нерезидентом та резидентами-виконавцями про вивезення готової продукції з митної території України, копії митної декларації на вивезення готової продукції.

За наявності зазначених документів підприємство має право відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені в ціні придбання матеріалів для ремонту судна.

У разі якщо підприємство не включило у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної (п. 198.6 ПК).

Оскільки роботи по ремонту судна проводились у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року, підприємство має право подати уточнюючі розрахунки до податкової декларації з ПДВ з урахуванням податкових накладних, не віднесених до податкового кредиту у цих звітних періодах (п. 50.1 ПК). Уточнюючі розрахунки подаються за кожний звітний період, у якому виявлено помилку. Оскільки заниження податкового зобов’язання не відбулось, штрафні санкції при самостійно виявлених помилках у цьому випадку не нараховуються.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл