Податковий кредит з операцій придбання матеріалів для ремонту судна нерезидента

23

ПРОБЛЕМА

Підприємство у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року ремонтувало судно нерезиденту, було підписано акт виконаних робіт. Суми ПДВ, сплачені у ціні придбання матеріалів для ремонту, не включалися до податкового кредиту з ПДВ у відповідних періодах. Чи можна сплачений ПДВ включити до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна?

РІШЕННЯ

Ні, суми ПДВ не можна включати до витрат, що формують собівартість робіт з ремонту судна.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Підпунктом «г» підпункту 186.2.1 ПК встановлено, що місцем постачання послуг із переробки сировини є місце фактичного постачання послуг. Операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, оподатковуються за нульовою ставкою (пп. «б» пп. 195.1.3 ПК). Нульова ставка застосовується за наявності договору між замовником-нерезидентом та резидентами-виконавцями про вивезення готової продукції з митної території України, копії митної декларації на вивезення готової продукції.

За наявності зазначених документів підприємство має право відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені в ціні придбання матеріалів для ремонту судна.

У разі якщо підприємство не включило у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної (п. 198.6 ПК).

Оскільки роботи по ремонту судна проводились у ІІ–ІІІ кварталах 2011 року, підприємство має право подати уточнюючі розрахунки до податкової декларації з ПДВ з урахуванням податкових накладних, не віднесених до податкового кредиту у цих звітних періодах (п. 50.1 ПК). Уточнюючі розрахунки подаються за кожний звітний період, у якому виявлено помилку. Оскільки заниження податкового зобов’язання не відбулось, штрафні санкції при самостійно виявлених помилках у цьому випадку не нараховуються.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль