Головбух

Чи потрібно нараховувати ПДВ на вартість обладнання, яке встановлюється в процесі ремонту судна нерезидента

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Вид діяльності підприємства — експорт послуг (ремонт у суднобудуванні). У І кварталі 2011 року була отримана попередня оплата від нерезидента у розмірі 100% за обладнання; у ІІ кварталі обладнання було придбано підприємством і встановлено на судно (передано власникові актом приймання-передачі). ВМД оформлена в ІІІ кварталі 2011 року. Чи потрібно нарахувати ПДВ при реалізації обладнання?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «б» підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України (ПК) за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом.

До робіт з рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати власне переробку (обробку) товарів — монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у т. ч. постачання послуг з переробки давальницької сировини, а також модернізацію та ремонт товарів, що передбачає проведення комплексу операцій з частковим або повним відновленням виробничого ресурсу об’єкта (або його складових частин), визначеного нормативно-технічною документацією, у результаті виконання якого передбачається поліпшення стану такого об’єкта. При цьому товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Таким чином, якщо умови договору відповідають вищезазначеним, підприємство нараховує ПДВ за нульовою ставкою на роботи з ремонту судна нерезидента та на вартість обладнання, що є складовою частиною такого ремонту, на дату оформлення митної декларації.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл