Операції з придбання послуг перевезення товарів: відображення у звітності з ПДВ

24

ПРОБЛЕМА

Чи правильно виписана податкова накладна на послуги транспортного перевезення товару з Росії в Україну із застосуванням ставки ПДВ «0%» до всього відрізку маршруту? Як відобразити таку податкову накладну в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в Декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України (ПК) операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.

При цьому перевезення вважається міжнародним, якщо воно здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Нульова ставка застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється в рамках одного договору. Договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка і є міжнародним перевізним документом, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958. На підставі отриманої податкової накладної підприємство відображає у розділі ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) вартість придбаних послуг та ПДВ за ставкою 0%:

у графі 14 — вартість придбаних послуг без ПДВ;

у графі 15 — суму нарахованого ПДВ, тобто «нуль»;

у графі 8 Реєстру — загальну суму з ПДВ.

Загальний показник графи 14 розділу ІІ Реєстру переноситься в рядок 10.1.1 колонку А звітної Декларації з ПДВ. У колонці Б цього ж рядка буде відображено загальну суму ПДВ, включену до складу податкового кредиту у звітному періоді за основною ставкою та за ставкою 0% (загальний показник графи 10 розділу ІІ Реєстру).

У бухгалтерському обліку первісна вартість запасів, придбаних за плату, потрібно збільшити на суму транспортно–заготівельних витрат (п. 9 П(С)БО 9 «Запаси»).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль