Міжнародні перевезення: нульова ставка ПДВ

37

ПРОБЛЕМА

Надані послуги перевезення від нерезидента: 70% — за кордоном, 30% — по території України. На яку суму нараховується ПДВ? Чи потрібно нарахований ПДВ перераховувати в бюджет на дату першої події? Як правильно відобразити цей ПДВ у декларації?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Відповідно до Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 № 1955-IV (далі — Закон № 1955) міжнародні перевезення вантажів супроводжуються товарно-транспортними документами. При цьому вид таких документів залежить від обраного виду транспорту.

Найбільш поширеними є міжнародні автомобільні перевезення.

Згідно зі статтею 4 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка є міжнародним перевізним документом, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Перевезення вантажів автотранспортом супроводжується міжнародною автомобільною накладною (СMR) (ст. 9 Закону № 1955).

Таким чином, операції з міжнародного перевезення вантажів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою без поділу маршруту перевезення на відрізки по Україні та за її межами, якщо перевезення здійснюється за СMR.

Зазначені операції відображають у рядку 2.2 податкової декларації з ПДВ.

Зверніть увагу! Наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 затверджено нову форму декларації з ПДВ, звітувати за якою потрібно починаючи зі звітного періоду за грудень 2014 року.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль