Головбух

Міжнародні перевезення: нульова ставка ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 68

ПРОБЛЕМА

Надані послуги перевезення від нерезидента: 70% — за кордоном, 30% — по території України. На яку суму нараховується ПДВ? Чи потрібно нарахований ПДВ перераховувати в бюджет на дату першої події? Як правильно відобразити цей ПДВ у декларації?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Відповідно до Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 № 1955-IV (далі — Закон № 1955) міжнародні перевезення вантажів супроводжуються товарно-транспортними документами. При цьому вид таких документів залежить від обраного виду транспорту.

Найбільш поширеними є міжнародні автомобільні перевезення.

Згідно зі статтею 4 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка є міжнародним перевізним документом, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Перевезення вантажів автотранспортом супроводжується міжнародною автомобільною накладною (СMR) (ст. 9 Закону № 1955).

Таким чином, операції з міжнародного перевезення вантажів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою без поділу маршруту перевезення на відрізки по Україні та за її межами, якщо перевезення здійснюється за СMR.

Зазначені операції відображають у рядку 2.2 податкової декларації з ПДВ.

Зверніть увагу! Наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 затверджено нову форму декларації з ПДВ, звітувати за якою потрібно починаючи зі звітного періоду за грудень 2014 року.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл