Головбух

Експортні операції у звітності з ПДВ сільськогосподарського підприємства

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Яка методика розрахунку коригування податкового кредиту з постачання сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту (переноситься до рядка 16.3 декларації)?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 15-1 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) платники спеціального режиму оподаткування тимчасово, до 31 грудня 2014 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість при операціях із вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ.

Це автоматично передбачає, що з цієї дати податковий кредит з придбання виробничих фондів, який був раніше сформований у процесі одержання готової продукції, підлягає коригуванню. Тому сума ПДВ переноситься в рядок 16.3 звичайної декларації з ПДВ зі знаком «+».

Тобто в рядку 16.3 звичайної декларації з ПДВ сільськогосподарське підприємство відображає податкові зобов’язання по тих виробничих фондах, які були часткового використані для виробництва експортованих сільськогосподарських та технічних культур.

Зверніть увагу! Декларацію з ПДВ потрібно подавати в обов’язковому порядку з позначкою «0110», а для платників податків, які застосовують спеціальні режими оподаткування, крім декларації «0110», також декларацію з відповідною позначкою («0121»,«0122»,«0123»,«0130»,«0140»).

Згідно з формою декларації у рядку 16.3 відображаються суми ПДВ, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських або переробних підприємств із вивезення сільськогосподарської продукції або продукції власного виробництва переробних підприємств у митному режимі експорту. Значення цього рядка переноситься з рядка 16.3 декларації 0121 - 0123/0140 до рядка 16.3 декларації 0110 (пп. 5 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл