Експортні операції у звітності з ПДВ сільськогосподарського підприємства

21

ПРОБЛЕМА

Яка методика розрахунку коригування податкового кредиту з постачання сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту (переноситься до рядка 16.3 декларації)?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 15-1 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) платники спеціального режиму оподаткування тимчасово, до 31 грудня 2014 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість при операціях із вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ.

Це автоматично передбачає, що з цієї дати податковий кредит з придбання виробничих фондів, який був раніше сформований у процесі одержання готової продукції, підлягає коригуванню. Тому сума ПДВ переноситься в рядок 16.3 звичайної декларації з ПДВ зі знаком «+».

Тобто в рядку 16.3 звичайної декларації з ПДВ сільськогосподарське підприємство відображає податкові зобов’язання по тих виробничих фондах, які були часткового використані для виробництва експортованих сільськогосподарських та технічних культур.

Зверніть увагу! Декларацію з ПДВ потрібно подавати в обов’язковому порядку з позначкою «0110», а для платників податків, які застосовують спеціальні режими оподаткування, крім декларації «0110», також декларацію з відповідною позначкою («0121»,«0122»,«0123»,«0130»,«0140»).

Згідно з формою декларації у рядку 16.3 відображаються суми ПДВ, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських або переробних підприємств із вивезення сільськогосподарської продукції або продукції власного виробництва переробних підприємств у митному режимі експорту. Значення цього рядка переноситься з рядка 16.3 декларації 0121 - 0123/0140 до рядка 16.3 декларації 0110 (пп. 5 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль