text
Головбух

Експорт підприємством-посередником зернових культур

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Підприємство-посередник експортує продукцію зернових культур товарних позицій 1001–1008. Чи потрібно в деклараціях з ПДВ розподіляти весь вхідний ПДВ підприємства між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями, якщо ПДВ по придбанню саме зернових культур підприємство взагалі не відносило до податкового кредиту, а списувало на 949 рахунок? Які санкції загрожують підприємству, якщо розподіл податкового кредиту за таких умов не проводити? Чи дають право посереднику на вхідний податковий кредит від постачальника операції з експорту зернових культур товарної позиції 1006 (рис) та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 (гречка), які оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою без будь-яких обмежень щодо періоду застосування нульової ставки податку?

РІШЕННЯ

Пунктом 199.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що до податкового кредиту відноситься лише частка сплаченого (нарахованого) ПДВ, що дорівнює частці використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбанням (ввезенням) товарів (послуг) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (далі — розрахунок) подається вперше одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, в якому задекларовано такі оподатковувані та неоподатковувані операції (п. 199.3 ПК).

За неподання розрахунку податкові органи накладають штрафні санкції у розмірі 170 гривень (п. 120.1 ПК). У разі якщо підприємство самостійно зробить відповідний перерахунок, то воно зобов’язане відповідно до статті 50 ПК відобразити суми недоплати ПДВ, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 відсотків.

Посередник має право на податковий кредит. Операції з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку. При цьому операція з їх вивезення в митному режимі експорту оподатковується ПДВ за ставкою 0%.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл