Оподаткування імпорту програмного забезпечення єдиноподатником

59

ПРОБЛЕМА

Юридична особа — платник єдиного податку придбала у нерезидента програмне забезпечення. Як оподатковується імпорт програмного забезпечення та придбання ліцензії на його користування у нерезидента?

РІШЕННЯ

Оскільки витрати платника єдиного податку не приймають участі в оподаткуванні єдиними податком, зупинимось на оподаткуванні імпорту програмного забезпечення ПДВ.

За загальним правилом операції із ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту оподатковуються ПДВ за ставкою 20%. Виняток становлять, зокрема, операції із ввезення товарів, звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК). Такі вимоги містить підпункт 206.2.1 ПК.

Внимание

Згідно з пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

Водночас якщо послуга з постачання програмного забезпечення надається нерезидентом на території України, вона підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах. Такого висновку можна дійти, аналізуючи норми статті 185.1 та підпункту «в» пункту 186.3 ПК.

Враховуючи неузгодженість зазначених норм Податкового кодексу, залишається незрозумілим, чи поширюється звільнення від оподаткування ПДВ на операції з ввезення програмної продукції на митну територію України у митному режимі імпорту.

Для отримання відповіді на поставлені запитання слід керуватись роз’ясненнями, наданими у затвердженій наказом МДЗ від 07.10.2013 № 536 (далі — Наказ № 536) Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції.

Важно

Так, податківці вважають, що операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ.

Крім того, не підлягають оподаткуванню ПДВ і операції з постачання примірників комп’ютерної програми, що здійснюються одночасно з наданням (постачанням) ліцензій на право використання комп’ютерної програми.

Як зазначено у відповіді на запитання № 12 Наказу № 536, у випадку, якщо постачається примірник комп’ютерної програми з наданням (постачанням) ліцензії, яка є переліком умов щодо обмеженого використання такої комп’ютерної програми за її функціональним призначенням та одночасно є складовою постачання самої комп’ютерної програми, то така операція звільняється від оподаткування ПДВ. При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання примірника комп’ютерної програми: від особи, яка її створила, до споживача.

Окремо слід звернути увагу на оподаткування ПДВ операції з надання права на користування програмною продукцією. Як зазначено у відповіді за запитання № 9 Наказу № 536, плата за надання права користування комп’ютерною програмою як об’єктом авторського права, яку користувач сплачує на підставі ліцензійного (субліцензійного) договору, є роялті. Виплата роялті у грошовій формі не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.6 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль