Відвантаження лісопродукції в рахунок отриманої попередньої оплати без нарахування ПДВ

39

ПРОБЛЕМА

Лісове господарство станом на 01.08.2014 має заборгованість перед підприємством в сумі 25 000 грн. Лісгосп надав податкову накладну без ПДВ на суму попередньої оплати, оскільки лісопродукція на той час звільнялась від оподаткування ПДВ. У серпні було отримано продукцію на суму 3000 грн. без ПДВ у рахунок попередньої оплати. Чи потрібно на суму 3000 грн. нараховувати ПДВ у зв’язку зі зміною в законодавстві? Чи потрібно проводити коригування до попередньо виписаних податкових накладних?

РІШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Відповідно до пункту 187.1 Податкового кодексу України (ПК) датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника;

  • дата відвантаження товарів.

Лісгосп правомірно виписав податкову накладну без ПДВ, отримавши попередню оплату за лісопродукцію, яка була звільнена від оподаткування на момент здійснення оплати (першої події).

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту (далі — коригування) встановлено статтею 192 ПК. На підставах, визначених пунктом 192.1 ПК, коригування проводиться, якщо:

  • після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;

  • здійснено перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

Аналізуючи норми цього пункту, робимо висновок, що податкова накладна, виписана на суму попередньої оплати, не підлягає коригуванню, оскільки зміна суми компенсації після постачання товару не відбулась.

Отже, суми податкового зобов’язання та податкового кредиту постачальника та отримувача лісопродукції, визначені податковою накладною, виписаною на суму попередньої оплати, не підлягають відповідному коригуванню після скасування пільги з ПДВ на лісопродукцію.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль