Головбух

Чи оподатковуються ПДВ операції з реалізації майна ломбардами

  • 1 грудня 2014
  • 54

ПРОБЛЕМА

Згідно з пунктом 197.12 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб’єктами підприємницької діяльності — приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, у заставу, у тому числі іпотеку, та на яке було звернено стягнення. Чи звільняються від сплати ПДВ на цій підставі ломбарди?

РІШЕННЯ

Пунктом 1 статті 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 № 2664-III, ломбарди зараховано до фінансових установ.

Ломбард — це фінансова установа, винятковим видом діяльності якого є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на певний термін та під відсоток і надання інших послуг ломбарду.

До інших послуг ломбарду, зокрема, відноситься і реалізація заставного майна відповідно до чинного законодавства та/або умов договору. Значить, ця пільга й для ломбардів.

Зверніть увагу, встановлена пунктом 197.12 Податкового кодексу України (ПК) пільга припускає, що банки та інші фінансові установи можуть продати майно неплатників ПДВ, що перебуває в заставі, і на яке було звернено стягнення, без нарахування ПДВ.

Проте податкова вважала раніше (лист від 29.09.2009 № 21134/7/16-1517) й досі вважає (лист від 17.06.2011 № 11306/6/16-1515-15), що ломбард може скористатися цією пільгою тільки, якщо він звернув стягнення на предмет застави та реалізував предмет застави, не отримуючи на нього права власності і не оприбутковуючи на баланс.

А ось реалізація ломбардом власного майна, заздалегідь отриманого у власність шляхом звернення стягнення, є операцією з поставки товару, яку згідно з вимогами пункту 185.1 ПК оподаткують за ставкою 20%.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл