Чи оподатковуються ПДВ операції з реалізації майна ломбардами

35

ПРОБЛЕМА

Згідно з пунктом 197.12 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб’єктами підприємницької діяльності — приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, у заставу, у тому числі іпотеку, та на яке було звернено стягнення. Чи звільняються від сплати ПДВ на цій підставі ломбарди?

РІШЕННЯ

Пунктом 1 статті 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 № 2664-III, ломбарди зараховано до фінансових установ.

Ломбард — це фінансова установа, винятковим видом діяльності якого є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на певний термін та під відсоток і надання інших послуг ломбарду.

До інших послуг ломбарду, зокрема, відноситься і реалізація заставного майна відповідно до чинного законодавства та/або умов договору. Значить, ця пільга й для ломбардів.

Зверніть увагу, встановлена пунктом 197.12 Податкового кодексу України (ПК) пільга припускає, що банки та інші фінансові установи можуть продати майно неплатників ПДВ, що перебуває в заставі, і на яке було звернено стягнення, без нарахування ПДВ.

Проте податкова вважала раніше (лист від 29.09.2009 № 21134/7/16-1517) й досі вважає (лист від 17.06.2011 № 11306/6/16-1515-15), що ломбард може скористатися цією пільгою тільки, якщо він звернув стягнення на предмет застави та реалізував предмет застави, не отримуючи на нього права власності і не оприбутковуючи на баланс.

А ось реалізація ломбардом власного майна, заздалегідь отриманого у власність шляхом звернення стягнення, є операцією з поставки товару, яку згідно з вимогами пункту 185.1 ПК оподаткують за ставкою 20%.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль