Головбух

Як здійснювати імпорт лікарських засобів

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

Як відображати імпортні лікарські засоби у звітності з ПДВ? Чи потрібно купувати ліцензію для здійснення операцій з імпорту лікарських засобів?

РІШЕННЯ

З 01.04.2014 запроваджено оподаткування ПДВ за ставкою 7% операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів (пп. «в» п. 193.1 Податкового кодексу України; ПК).

Однак форма декларації з ПДВ не містить відповідних граф для відображення операцій за іншою ставкою, ніж основна або нульова. Основною ставкою залишається 20%. А ставка 7% є додатковою.

До внесення відповідних змін до форм податкової звітності з ПДВ операції з придбання та постачання лікарських засобів та медичних виробів податківці рекомендують відображати у загальній декларації з ПДВ з позначкою 0110 та додатку 5 до декларації з урахуванням певних особливостей. При цьому у полі «номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість» проставляється цифра «7».

Важно

Імпорт лікарських засобів та медичних виробів (за умови використання їх в оподатковуваних операціях у господарській діяльності платника ПДВ) відображається у рядку 12.1 декларації з ПДВ.

Якщо платник податку придбає товари, які призначаються для їх використання в операціях, що звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням, не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ПК). Відповідно сплачений ПДВ включається до податкових витрат, а в декларації з ПДВ відображається у рядку 13.1.

Імпорт лікарських засобів підлягає ліцензуванню згідно з вимогами частини другої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III. Ліцензуванню підлягають також виробництво лікарських засобів, роздрібна та оптова торгівля лікарськими засобами.

Внимание

При цьому якщо підприємство здійснює імпорт, виробництво та продаж виробів медичного призначення, які не відносяться до лікарських засобів, їх ліцензування діючим законодавством на сьогодні не передбачено.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл