text
Головбух

Наслідки придбання деревини у неплатника ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 54

ПРОБЛЕМА

Для виробництва продукції (плити фанерні) підприємство закуповує та переробляє круглий ліс. У зв’язку з відміною пільги з ПДВ на постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД чи має право підприємство закуповувати таку деревину в приватного підприємця, який не є платником ПДВ?

РІШЕННЯ

Так, має право.

Згідно зі змінами до пункту 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), внесеними Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII, відмінено пільгу з ПДВ на постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД. У зв’язку з цим суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які здійснюють постачання таких товарів, починаючи з 03.08.2014 нараховують податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20%.

Оскільки в даній ситуації постачальник не зареєстрований платником ПДВ, то за здійснення операцій постачання зазначеної продукції він не нараховує податкові зобов’язання.

Тому в разі придбання у приватного підприємця — неплатника ПДВ деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД підприємство-покупець не має права на податковий кредит з ПДВ із суми придбання. Однак при подальшому постачанні такої деревини підприємство — платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання з ПДВ у загальному порядку (за ставкою 20%).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах