Як впливає на ПДВ скасування пільги

32

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало 31.07.2014 попередню оплату за деревину товарної позиції 4403 УКТ ЗЕД без врахування ПДВ та виписало податкову накладну. Чи потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на продукцію, постачання якої відбудеться після 03.08.2014?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.7 Податкового кодексу України, (ПК), податкова накладна виписується на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата.

У разі звільнення від оподаткування у випадках, передбачених Податковим кодексом, у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідний пункт статті 197 чи підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу,.

Таким чином, 31.07.2014 на дату отримання попередньої оплати за деревину товарної позиції 4403 УКТ ЗЕД підприємство правильно виписало податкову накладну без ПДВ.

У зв’язку з відміною пільги з ПДВ на постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД платники ПДВ, які здійснюють постачання таких товарів, починаючи з 03.08.2014 нараховують податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20%.

Якщо сума попередньої оплати була 100-відсотковою, у підприємства не будуть виникати податкові зобов’язання з ПДВ у разі постачання після 03.08.2014 деревини товарної позиції 4403 УКТ ЗЕД. Не потрібно також вносити доповнення в договір купівлі-продажу, адже кількість поставленої деревини, а отже і загальна вартість, не зміняться.

У разі якщо обсяг фактичного постачання деревини після 03.08.2014 буде більшим за обсяг, оплачений 31.07.2014, на різницю продавець має зробити доповнення до договору: збільшити ціну на 20%. У такому випадку він також має виписати податкову накладну з урахуванням ПДВ за ставкою 20% на ту частину продукції, що буде поставлено зверх суми попередньої оплати.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль