Податкові зобов’язання від реалізації купленого молодняка ВРХ

32

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство–суб’єкт спецрежиму з ПДВ закупило молодняк ВРХ. Після відгодовування його власними ресурсами протягом трьох місяців підприємство одержало певний приріст і здало молодняк на м’ясокомбінат. У якій декларації повинні відображатись податкові зобов’язання при його реалізації? Також були закуплені корови у юридичних осіб (розрахунок здійснено з поточного рахунку). У якій декларації з ПДВ відображаються податкові зобов’язання при реалізації молока?

РІШЕННЯ

Платники ПДВ на спецрежимі, крім декларації з позначкою «0110», подають податкову декларацію з ПДВ з позначкою «0121» (далі — декларація 0121), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період.

До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спецрежиму з ПДВ. Податкові зобов’язання у декларації 0121 формуються на підставі операцій з реалізації вироблених сільськогосподарських товарів та послуг на власних та орендованих виробничих потужностях.

Придбання молодняка та корів відноситься до спецрежимних операцій з ПДВ відповідно до пункту 209.7 Податкового кодексу України (ПК).

Придбану худобу сільськогосподарське підприємство обліковує відповідно до П(С)БО 30 «Біологічні активи». Вони зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю, яка визначається відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби» або П(С)БО 9 «Запаси». Молодняк ВРХ визнається поточними біологічними активами, а корови — довгостроковими біологічними активами. Приріст та молоко — власна сільськогосподарська продукція, на яку також поширюється норми П(С)БО 30.

Придбані підприємством молодняк ВРХ та корови відповідають визначенню виробничих факторів, оскільки служать для виробництва сільськогосподарської продукції — молока та м’яса (пп. «а» пп. 209.15.1 ПК). Якщо при їх придбанні був сформований податковий кредит, підприємство має право відобразити його у рядку І Розділу «Податкові зобов’язання» декларації 0121.

При реалізації молодняка ВРХ у живій вазі переробним підприємствам сільськогосподарське підприємство виписує товарну накладну, в якій зазначає кількість голів та живу вагу молодняка ВРХ. На підставі первинних документів підприємство виписує податкові накладні, в яких відображає податкові зобов’язання від операцій реалізації молодняка ВРХ та молока переробним підприємствам.

Таким чином, сільськогосподарське підприємство–суб’єкт спецрежиму з ПДВ відображає податкове зобов’язання від операцій реалізації молодняка ВРХ та молока у рядку І Розділу «Податкові зобов’язання» декларації 0121.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль