Головбух

Як переробному підприємству нарахувати компенсацію за прийняту худобу в живій вазі

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство придбало худобу в живій вазі від фізичних осіб та юридичних осіб — сільгоспвиробників. На яку худобу нараховується компенсація сільгоспвиробникам, а на яку не нараховується? Як нарахувати таку компенсацію?

РІШЕННЯ

Виплата компенсацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам за продані молоко і м’ясо в живій вазі (далі — компенсація) проводиться тим виробникам — юридичним особам, які відповідають вимогам, визначеними для сільськогосподарського товаровиробника пунктом 209.6 Податкового кодексу України (ПК), а також фізичним особам, у т. ч. фізичним особам — підприємцям, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V ПК.

Податкового Кодексу, у разі підтвердження ними самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва. Якщо переробне підприємство імпортувало сировину або закупило її не у сільсьгоспвиробників, така сировина не буде об’єктом для нарахування компенсації.

Переробні підприємства сплачують ПДВ з урахуванням деяких особливостей.

Такі підприємства перераховують позитивну різницю між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

у 2013 році — до спеціального фонду Держбюджету — у розмірі 40%, а на спеціальний рахунок — у розмірі 60%;

у 2014 році — до спеціального фонду Держбюджету — у розмірі 50%, на спеціальний рахунок — розмірі 50% (пп. 6 п. 1 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Суми ПДВ на спеціальний рахунок переробне підприємство перераховує до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом. Ці суми переробне підприємство використовує виключно для виплати компенсації.

Сума компенсації розподіляється між сільськогосподарськими товаровиробниками щомісяця з урахуванням коефіцієнта, який розраховується як співвідношення суми компенсації, визначеної у податковій декларації з ПДВ, до вартості закуплених молока або м’яса в живій вазі без урахування ПДВ. Потім визначений коефіцієнт потрібно помножити на вартість поставленої сировини без ПДВ кожного сільськогосподарського товаровиробника (пп. 11 п. 1 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Одержана сума компенсації перераховується юридичним особам — сільгоспвиробникам або виплачується готівкою фізичним особам — сільгоспвиробникам до 20 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом. Підтвердженням виплати є Відомість про виплачені суми компенсації, форму якої затверджено наказом Мінагрополітики від 02.03.2012 № 101.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл