Як переробному підприємству нарахувати компенсацію за прийняту худобу в живій вазі

30

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство придбало худобу в живій вазі від фізичних осіб та юридичних осіб — сільгоспвиробників. На яку худобу нараховується компенсація сільгоспвиробникам, а на яку не нараховується? Як нарахувати таку компенсацію?

РІШЕННЯ

Виплата компенсацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам за продані молоко і м’ясо в живій вазі (далі — компенсація) проводиться тим виробникам — юридичним особам, які відповідають вимогам, визначеними для сільськогосподарського товаровиробника пунктом 209.6 Податкового кодексу України (ПК), а також фізичним особам, у т. ч. фізичним особам — підприємцям, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V ПК.

Податкового Кодексу, у разі підтвердження ними самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва. Якщо переробне підприємство імпортувало сировину або закупило її не у сільсьгоспвиробників, така сировина не буде об’єктом для нарахування компенсації.

Переробні підприємства сплачують ПДВ з урахуванням деяких особливостей.

Такі підприємства перераховують позитивну різницю між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

у 2013 році — до спеціального фонду Держбюджету — у розмірі 40%, а на спеціальний рахунок — у розмірі 60%;

у 2014 році — до спеціального фонду Держбюджету — у розмірі 50%, на спеціальний рахунок — розмірі 50% (пп. 6 п. 1 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Суми ПДВ на спеціальний рахунок переробне підприємство перераховує до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом. Ці суми переробне підприємство використовує виключно для виплати компенсації.

Сума компенсації розподіляється між сільськогосподарськими товаровиробниками щомісяця з урахуванням коефіцієнта, який розраховується як співвідношення суми компенсації, визначеної у податковій декларації з ПДВ, до вартості закуплених молока або м’яса в живій вазі без урахування ПДВ. Потім визначений коефіцієнт потрібно помножити на вартість поставленої сировини без ПДВ кожного сільськогосподарського товаровиробника (пп. 11 п. 1 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Одержана сума компенсації перераховується юридичним особам — сільгоспвиробникам або виплачується готівкою фізичним особам — сільгоспвиробникам до 20 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом. Підтвердженням виплати є Відомість про виплачені суми компенсації, форму якої затверджено наказом Мінагрополітики від 02.03.2012 № 101.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль