Повертаємо кошти зі спецрахунку

42

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство зупинило діяльність по переробці м’яса в живій вазі. На казначейському рахунку рахується переплата, яка утворилася в результаті помилково зарахованих коштів. Чи можливо повернути дану переплату на розрахунковий рахунок підприємства?

РІШЕННЯ

Так, можливо.

Позиція податківців з цього питання є доволі жорсткою і зводиться до того, що навіть у випадку надмірного або помилкового перерахування переробним підприємством коштів на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі державної казначейської служби, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником у рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м’ясо в живій вазі. Дане роз’яснення розміщене в Єдиній базі податкових знань (категорія 101, підкатегорія 101.29.01).

Головним аргументом даної позиції є те, що відповідно до пункту 1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) у період до 1 січня 2015 року переробне підприємство позитивну різницю між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з ПДВ щодо діяльності з постачання продукції, сплачує до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Переробне підприємство суму ПДВ, перераховану на спеціальний рахунок, використовує виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м’ясо в живій вазі (далі — компенсація).

Однак, позиція податківців щодо неповернення з даних рахунків помилково сплачених коштів не відповідає вимогам підпункту 17.1.10 ПК, згідно з яким платнику податків надано право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому ПК.

Статтею 43 ПК встановлені умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань. Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань затверджено спільним наказом МДЗ та Мінфіну від 30.12.2013 № 882/1188.

Згідно з пунктом 43.1 ПК помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Відповідно до вимог пункту 43.4 ПК платник податків повинен подати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій треба зазначити напрямок перерахування коштів:

- на поточний рахунок платника податків в установі банку;

- на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

- повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль