Головбух

Використовуємо кошти зі спецрахунку з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Чи може сільськогосподарське підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку перераховувати зі спецрахунку повністю всю суму за виробничі фактори? Наприклад, купили ПММ на 1200 грн., у т. ч. ПДВ — 200 грн.; податківці запевняють, що зі спецрахунку можна заплатити тільки 200 грн. ПДВ, а 1000 грн. — з поточного рахунку.

РІШЕННЯ

Так, може.

Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 Податкового кодексу України (ПК)

Проте через нечітке формулювання пункту 209.2 ПК податкові органи на місцях неправильно його трактують. Відповідь однозначна: суб’єкт спеціального режиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення всієї вартості придбаних виробничих факторів, у тому числі й суми ПДВ, сплаченої при їх придбанні. Аналогічна відповідь міститься на сайті Міндоходів (база знань, підкатегорія 101.29.01).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл