Головбух

У якій декларації з ПДВ переробне підприємство відображає постачання шкур ВРХ

  • 1 грудня 2014
  • 39

ПРОБЛЕМА

Як відобразити нарахований ПДВ з операції з постачання шкур ВРХ переробним підприємством у податкової звітності з ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 16 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) у період з 01.01.2012 до 31.12.2014 включно операції з постачання необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101–4103, 4301), у т. ч. операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. У разі експортування таких товарів в митному режимі нульова ставка не застосовується.

Дана норма не розповсюджується на постачання переробними підприємствами дубленої (чиненої) шкіри чи шкіряного красту із шкур великої рогатої худоби (товарна позиція 4104).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

Згідно з пунктом 8 розділу І Порядку № 966 платники податку — переробні підприємства, які застосовують особливий порядок сплати ПДВ за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м’ясо-кісткове борошно), крім декларації «0110» подають податкову декларацію з позначкою «0140» (далі — декларація 0140), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються режиму, установленого пунктом 1 підрозділу 2 розділу XX ПК, з урахуванням порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Переробні підприємства відображають у рядку 1.1 декларації 0140 операції з реалізації молока, молочних продуктів, м’яса та м’ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин, виготовлені з поставлених молока або м’яса в живій вазі, власно вироблених сільськогосподарськими підприємствами (пп. 2 п. 3 розд. V Порядку № 966). У рядку 5 декларації 0140 вказується обсяг операцій з постачання, звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПК (пп. 6 п. 3 розд. V Порядку № 966).

Отже, операції постачання на митній території України дубленої (чиненої) шкіри відображаються в рядку 1.1 декларації 0140, а операції з постачання необроблених шкур відображаються в рядку 5 декларації 0140.

Якщо переробне підприємство проводить оподатковувані та звільнені від оподаткування ПДВ операції згідно з пунктом 16 підрозділу 2 розділу XX ПК, воно вказує обсяг придбання з ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, у рядку 15 декларації 0140.

У такому разі частка використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у таблиці 1 «Розрахунок частки використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях» додатка 7 (Д7) до декларації та застосовується протягом поточного календарного року при визначенні податкового кредиту і заповненні рядка 15.1 (колонка Б) декларації 0140.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл