У якій декларації з ПДВ переробне підприємство відображає постачання шкур ВРХ

39

ПРОБЛЕМА

Як відобразити нарахований ПДВ з операції з постачання шкур ВРХ переробним підприємством у податкової звітності з ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 16 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) у період з 01.01.2012 до 31.12.2014 включно операції з постачання необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101–4103, 4301), у т. ч. операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. У разі експортування таких товарів в митному режимі нульова ставка не застосовується.

Дана норма не розповсюджується на постачання переробними підприємствами дубленої (чиненої) шкіри чи шкіряного красту із шкур великої рогатої худоби (товарна позиція 4104).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

Згідно з пунктом 8 розділу І Порядку № 966 платники податку — переробні підприємства, які застосовують особливий порядок сплати ПДВ за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м’ясо-кісткове борошно), крім декларації «0110» подають податкову декларацію з позначкою «0140» (далі — декларація 0140), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються режиму, установленого пунктом 1 підрозділу 2 розділу XX ПК, з урахуванням порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Переробні підприємства відображають у рядку 1.1 декларації 0140 операції з реалізації молока, молочних продуктів, м’яса та м’ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин, виготовлені з поставлених молока або м’яса в живій вазі, власно вироблених сільськогосподарськими підприємствами (пп. 2 п. 3 розд. V Порядку № 966). У рядку 5 декларації 0140 вказується обсяг операцій з постачання, звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПК (пп. 6 п. 3 розд. V Порядку № 966).

Отже, операції постачання на митній території України дубленої (чиненої) шкіри відображаються в рядку 1.1 декларації 0140, а операції з постачання необроблених шкур відображаються в рядку 5 декларації 0140.

Якщо переробне підприємство проводить оподатковувані та звільнені від оподаткування ПДВ операції згідно з пунктом 16 підрозділу 2 розділу XX ПК, воно вказує обсяг придбання з ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, у рядку 15 декларації 0140.

У такому разі частка використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у таблиці 1 «Розрахунок частки використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях» додатка 7 (Д7) до декларації та застосовується протягом поточного календарного року при визначенні податкового кредиту і заповненні рядка 15.1 (колонка Б) декларації 0140.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль