Головбух

Відображення в обліку та звітності сільгоспвиробника коригування ПДВ унаслідок здійснення експорту

  • 1 грудня 2014
  • 48

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство, яке перебуває на спецрежимі з ПДВ, експортувало продукцію власного виробництва. У декларації з ПДВ (скороченій), підприємство відкоригувало податковий кредит (20% від собівартості експортованої продукції, звільненої від оподаткування), що, у свою чергу, збільшило податкові зобов’язання у звітному періоді. Які проводки необхідно зробити у бухгалтерському обліку?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 206.4 Податкового кодексу України (ПК) операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 ПК. Оскільки експортні операції не звільнені від оподаткування, а здійснюються за ставкою «0», нараховувати податкові зобов’язання (здійснювати умовний продаж) після їх проведення не потрібно. Однак суму податкового кредиту потрібно «перенести» із декларації скороченої (зараз декларація 0121) до загальної (зараз декларація 0110). Це передбачено розділом V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

У рядку 16.3 декларації 0110 відображаються суми ПДВ, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських або переробних підприємств із вивезення продукції власного виробництва у митному режимі експорту.

Значення цього рядка переноситься з рядка 16.3 декларації 0121, яку подає сільськогосподарське підприємство, що заходиться на спеціальному режимі оподаткування.

Сума ПДВ у рядку 16.3 декларації 0121 відображається згідно з бухгалтерською довідкою. Ця довідка складається щодо експортної вартості сільськогосподарських товарів (пп. 5 п. 4 розд. V Порядку № 966).

Суму коригування податкового кредиту потрібно відобразити такою проводкою:

Д-т 641/загальн. — К-т 641/ сільгосп.

При цьому у декларації з ПДВ 0110 сума податкового зобов’язання зменшується. Зверніть увагу! Якщо сума такого проведеного коригування податкового кредиту перевищує сумарне значення податкового зобов’язання звітного періоду, то сільськогосподарське підприємство має право на бюджетне відшкодування ПДВ (п. 209.4 ПК). Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.

У декларації 0121 внаслідок проведеного коригування податкового кредиту податкові зобов’язання збільшуються. Позитивне значення податкового зобов’язання з ПДВ декларації 0121 підлягає перерахуванню на спецрахунок.

Бухгалтерські проводки такі:

Д-т 6415 — К-т 48 — акумульовано суму позитивного значення декларації 0121 для спеціального використання;

Д-т 313 — К-т 311 — перераховано з основного рахунку на спецрахунок суму позитивного значення декларації 0121.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл