Головбух

Коригування податкового кредиту платником спеціального режиму з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 19

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник спеціального режиму з ПДВ реалізує покупні ТМЦ, податковий кредит за якими був сформований в декларації з позначкою «0121». У яких рядках декларацій з ПДВ слід відображати коригування податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

Платники податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації з позначкою «0110» (далі — декларація 0110) подають податкову декларацію з позначкою «0121» (далі — декларація 0121). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Податкового кодексу України (ПК).

У разі невикористання ТМЦ у виробництві сільськогосподарської продукції сільгоспвиробник має відкоригувати податковий кредит, сформований при їх придбанні, таким чином (пп. 209.15.1 ПК):

  • при частковому використанні придбаних ТМЦ для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, — виходячи з питомої ваги вартості цих ТМЦ у загальній вартості усіх товарів, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів;

  • у разі зміни напряму використання ТМЦ — виходячи з вартості придбання таких ТМЦ.

Коригування податкового кредиту проводиться відповідно до підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку № 966.

Якщо платник спеціального режиму оподаткування ПДВ реалізує покупні ТМЦ, податковий кредит по яких було сформовано в декларації 0121, він відображає коригування податкового кредиту зі знаком «–» у рядку 16.2 декларації 0121. А в рядку 16.2 декларації 0110 платник ПДВ відображає коригування податкового кредиту зі знаком «+».

Коригування податкового кредиту у рядку 16.2 декларації з ПДВ оформляється бухгалтерською довідкою (п. 2 розділу ІV Порядку ведення Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958).

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Відображення в обліку та звітності сільгоспвиробника коригування ПДВ унаслідок здійснення експорту

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл