Головбух

У якій декларації з ПДВ платник фіксованого сільгоспподатку має відобразити операції з перевезення вантажів

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Товариство з обмеженою відповідальністю — платник ФСП має вантажні автомобілі та на підставі ліцензії надає послуги з перевезення вантажу. У якій декларації з ПДВ слід відобразити операції з перевезення?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 301.1 Податкового кодексу України (ПК) платниками фіксованого сільськогосподарського податку можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Сільгосптоваровиробник — юрособа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та її переробкою на власних чи орендованих потужностях та здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК). Тож зрозуміло, що послуги з перевезення вантажу для потреб сторонньої організації не є виробництвом сільгосппродукції. І зобов’язання з ПДВ за такими послугами слід відобразити у звичайній декларації з ПДВ, яка подається разом зі скороченою — спеціальною.

Відповідно до пункту 209.7 ПК сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101–4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на які поширюється дія спецрежиму оподаткування у сфері сільського господарства, якщо такі товари вирощуються, а послуги надаються платником податку — суб’єктом спецрежиму оподаткування, які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником.

На надання послуг з транспортування навіть продукції власного виробництва не поширюється дія спецрежиму оподаткування, оскільки у пункті 209.17 ПК наведено вичерпний перелік видів діяльності, на які він поширюється. У цьому випадку варто скористатися правом, наданим статтею 52 ПК, та отримати в ДПС за місцем реєстрації податкову консультацію з цього приводу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл