text
Головбух

Продаж сільгосппродукції за договором консигнації: чи буде кредит з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 41

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ФСП продає сільськогосподарську продукцію власного виробництва по договору консигнації. Чи можна віднести до податкового кредиту суми вхідного ПДВ, сплаченого у складі винагороди консигнатору? Якщо так, то в якій декларації (з позначкою «0110» чи «0121») слід відобразити послугу консигнатора?

РІШЕННЯ

Дата збільшення податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів визначається за правилами, встановленими статтею 198 Податкового кодексу України (ПК) (п. 189.4 ПК).

Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України (пп. «в» п. 198.1.ПК).

Отже, сільськогосподарське підприємство має право включити до складу податкового кредиту ПДВ у разі придбання послуг за договором консигнації.

Податковий кредит сільськогосподарського підприємства, яке обрало спеціальний режим оподаткування ПДВ, формується за рахунок ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальнику на вартість виробничих факторів (п. 209.2 ПК).

До податкового кредиту в Декларації з ПДВ з позначкою «0121» відносяться суми ПДВ, сплачені при придбанні сільськогосподарським підприємством товарів та послуг, які визначені як виробничі фактори (п. 209.15.1 ПК; п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966):

  • товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції;

  • послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку.

Перелік послуг, які вважаються супутніми, наведено в підпункті «б» підпункту 209.15.1 ПК. У наведеному переліку немає послуг, які пов’язані з реалізацією сільськогосподарської продукції, зокрема послуги комісіонера, агента або консигнатора.

Отже, послуги консигнатора сільськогосподарське підприємство відображає у розділі ІІ Декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл