Перевищення собівартості товарів над ціною продажу в декларації сільгосппідприємства

54

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємством — платник спеціального режиму оподаткування ПДВ відвантажило сільськогосподарську продукцію контрагенту за ціною, нижчою за її собівартість. У якій декларації відобразити податкове зобов’язання з ПДВ, нараховане на суму перевищення собівартості товарів над ціною продажу?

РІШЕННЯ

За загальним правилом, встановленим пунктом 188.1 Податкового кодексу України (ПК), база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості.

У зв’язку з цим платник ПДВ на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання складає окрему податкову накладну та сплачує ПДВ, нараховане на суму такого перевищення, до бюджету.

Розрахунки з бюджетом відображаються у загальній декларації з ПДВ, яку подають усі платник ПДВ.

Водночас ті платники ПДВ, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації з ПДВ з позначкою «0110», подають декларацію з позначкою «0121». До такої декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13)).

Згідно із спеціальним режимом оподаткування суми ПДВ, нараховані сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства. Такі суми ПДВ акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках (п. 209.2 ПК).

Ураховуючи зазначене, сума перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання відображається у загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110» на підставі окремої податкової накладної, складеної в електронному вигляді та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно, сума ПДВ, нарахована на суму такого перевищення у загальній декларації, підлягає сплаті до бюджету.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль