Відображаємо послугу, надану одним сільгосппідприємством іншому, в спецрежимній декларації з ПДВ

32

ПРОБЛЕМА

Сільгосппідприємство (замовник) отримало від іншого сільгосппідприємства (виконавця) послуги автомобіля для перевезення пшениці при її реалізації. Пальне для заправки автомобіля надавав замовник. Відповідно, ПДВ з вартості придбаного пального було включено до спецдекларації з ПДВ. Вартість послуг, без урахування пального, було включено виконавцем до загальної декларації, а замовником — до спецдекларації. Чи правильно відобразив виконавець надану послугу? Якщо ні, то як оформити та виправити помилки?

РІШЕННЯ

Надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг), вважається діяльністю у сфері сільського господарства (пп. «в» пп. 209.15.2 ПК).

Операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, відображають у податковій декларації з позначкою «0121» (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13).

Тобто сільгосппідприємство, яке надало іншому сільгосппідприємству послугу з автоперевезення пшениці, мало право на відображення податкових зобов’язань з ПДВ з цієї послуги не у загальній декларації з ПДВ («0110»), а у спеціальній з позначкою «0121».

Для виправлення помилки сільгосппідприємство має подати до податкового органу два уточнюючі розрахунки: один — на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 загальної декларації з ПДВ («0110»), другий — на збільшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 спеціальної декларації з ПДВ («0121»).

Нагадаємо, що в уточнюючому розрахунку відображаються усі заповнені рядки декларації з ПДВ, що уточнюється, а саме:

  • до графи 4 переносяться показники декларації, що уточнюється;

  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;

  • у графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених рядках з відповідним знаком (+/–).

Крім того, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (у цьому випадку — додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»).

Уточнення в обох деклараціях проводиться на підставі бухгалтерської довідки. При поданні до податкового органу уточнюючих розрахунків варто додати також лист з поясненням причини та правомірності проведених уточнень.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль