Головбух

Відображаємо послугу, надану одним сільгосппідприємством іншому, в спецрежимній декларації з ПДВ

  • 6 квітня 2016
  • 32

ПРОБЛЕМА

Сільгосппідприємство (замовник) отримало від іншого сільгосппідприємства (виконавця) послуги автомобіля для перевезення пшениці при її реалізації. Пальне для заправки автомобіля надавав замовник. Відповідно, ПДВ з вартості придбаного пального було включено до спецдекларації з ПДВ. Вартість послуг, без урахування пального, було включено виконавцем до загальної декларації, а замовником — до спецдекларації. Чи правильно відобразив виконавець надану послугу? Якщо ні, то як оформити та виправити помилки?

РІШЕННЯ

Надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг), вважається діяльністю у сфері сільського господарства (пп. «в» пп. 209.15.2 ПК).

Операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, відображають у податковій декларації з позначкою «0121» (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13).

Тобто сільгосппідприємство, яке надало іншому сільгосппідприємству послугу з автоперевезення пшениці, мало право на відображення податкових зобов’язань з ПДВ з цієї послуги не у загальній декларації з ПДВ («0110»), а у спеціальній з позначкою «0121».

Для виправлення помилки сільгосппідприємство має подати до податкового органу два уточнюючі розрахунки: один — на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 загальної декларації з ПДВ («0110»), другий — на збільшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 спеціальної декларації з ПДВ («0121»).

Нагадаємо, що в уточнюючому розрахунку відображаються усі заповнені рядки декларації з ПДВ, що уточнюється, а саме:

  • до графи 4 переносяться показники декларації, що уточнюється;

  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;

  • у графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених рядках з відповідним знаком (+/–).

Крім того, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (у цьому випадку — додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»).

Уточнення в обох деклараціях проводиться на підставі бухгалтерської довідки. При поданні до податкового органу уточнюючих розрахунків варто додати також лист з поясненням причини та правомірності проведених уточнень.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл