Податковий кредит у сільгосппідприємства

51

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник єдиного податку IV групи, вид діяльності дозволяє вирощувати овочі. Насіння придбано як товар, а потім використано для вирощування овочів. Як відобразити таку операцію у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ, мають відповідати вимогам, встановленим у статті 209 Податкового кодексу України (ПК).

Визначальним для встановлення права сільгосппідприємством застосовувати спецрежим оподаткування ПДВ є дотримання критерію щодо питомої ваги сільськогосподарських товарів/послуг, яка має становити не менше 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПК).

З метою застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльність у сфері сільського господарства включає виробництво продукції рослинництва, зокрема, вирощування овочів, а також їх обробка, переробка та/або консервація (пп. «а» пп. 209.15.2 ПК).

До виробничих факторів, за рахунок яких формується податковий кредит, відносять товари/послуги, які придбаває сільськогосподарське підприємство для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбавають (споруджують) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції (пп. «а» пп. 209.15.1 ПК).

Платники ПДВ, які згідно зі статтею 209 ПК застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації з ПДВ з позначкою «0110», подають податкову декларацію з позначкою «0121». До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13)).

Товари, які придбаває сільськогосподарське підприємство для використання у виробництві сільськогосподарської продукції, відображаються у розділі II «Податковий кредит» декларації «0121».

У разі якщо такі товари сільськогосподарське підприємство використовує частково для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється, виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Указаний розподіл відбувається у тому періоді, у якому здійснювалось відповідне виготовлення та/або придбання, а розподілені суми включаються до значень рядків 10, 12, 13 декларацій «0110» та «0121» відповідно.

Тобто у разі придбання насіння для вирощування овочів сума ПДВ має відображатись у розділі II «Податковий кредит» спеціальної декларації «0121».

Однак у такому випадку насіння було придбано як товар та відображено у розділі II «Податковий кредит» загальної декларації «0110».

Оскільки напрям використання товару було змінено, сільгосппідприємство має провести коригування податкового кредиту, а саме:

  • у рядку 16.2 декларації «0110» зі знаком «–»;

  • у рядку 16.2 декларації «0121» зі знаком «+».

Операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених сільськогосподарських товарів (у цьому випадку — вирощених з насіння овочів) на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної вказуються у рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов’язання» декларації «0121».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль