text
Головбух

Податковий кредит у сільгосппідприємства

  • 6 квітня 2016
  • 54

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник єдиного податку IV групи, вид діяльності дозволяє вирощувати овочі. Насіння придбано як товар, а потім використано для вирощування овочів. Як відобразити таку операцію у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ, мають відповідати вимогам, встановленим у статті 209 Податкового кодексу України (ПК).

Визначальним для встановлення права сільгосппідприємством застосовувати спецрежим оподаткування ПДВ є дотримання критерію щодо питомої ваги сільськогосподарських товарів/послуг, яка має становити не менше 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПК).

З метою застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльність у сфері сільського господарства включає виробництво продукції рослинництва, зокрема, вирощування овочів, а також їх обробка, переробка та/або консервація (пп. «а» пп. 209.15.2 ПК).

До виробничих факторів, за рахунок яких формується податковий кредит, відносять товари/послуги, які придбаває сільськогосподарське підприємство для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбавають (споруджують) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції (пп. «а» пп. 209.15.1 ПК).

Платники ПДВ, які згідно зі статтею 209 ПК застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації з ПДВ з позначкою «0110», подають податкову декларацію з позначкою «0121». До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13)).

Товари, які придбаває сільськогосподарське підприємство для використання у виробництві сільськогосподарської продукції, відображаються у розділі II «Податковий кредит» декларації «0121».

У разі якщо такі товари сільськогосподарське підприємство використовує частково для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється, виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Указаний розподіл відбувається у тому періоді, у якому здійснювалось відповідне виготовлення та/або придбання, а розподілені суми включаються до значень рядків 10, 12, 13 декларацій «0110» та «0121» відповідно.

Тобто у разі придбання насіння для вирощування овочів сума ПДВ має відображатись у розділі II «Податковий кредит» спеціальної декларації «0121».

Однак у такому випадку насіння було придбано як товар та відображено у розділі II «Податковий кредит» загальної декларації «0110».

Оскільки напрям використання товару було змінено, сільгосппідприємство має провести коригування податкового кредиту, а саме:

  • у рядку 16.2 декларації «0110» зі знаком «–»;

  • у рядку 16.2 декларації «0121» зі знаком «+».

Операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених сільськогосподарських товарів (у цьому випадку — вирощених з насіння овочів) на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної вказуються у рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов’язання» декларації «0121».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль