Головбух

Повернення коштів на спецрахунок сільгоспвиробника

  • 1 грудня 2015
  • 68

ПРОБЛЕМА

Сільгоспвиробником проведено оплату за ТМЦ та послуги виробничого характеру зі спецрахунку. Контрагент повернув «неотоварену» частину коштів. Чи є порушенням законодавства повернення таких коштів? На який рахунок потрібно зарахувати кошти — на поточний чи спеціальний, з якого була здійснена оплата?

РІШЕННЯ

Згідно із спеціальним режимом оподаткування суми ПДВ, нараховані сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів чи послуг, не підлягають сплаті до бюджету.

На підставі пункту 209.2 Податкового кодексу України (ПК) такі суми повністю залишаються в розпорядженні сільсьгоспвиробника для:

- відшкодування сум ПДВ, сплачених (нарахованих) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит;

- інших виробничих цілей.

Зазначені суми ПДВ акумулюються на спеціальних рахунках в банках у порядку, затвердженому постановою КМУ від 12.01.2011 № 11 (далі — Постанова № 11).

У разі нецільового використання суми ПДВ сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства (п. 4 Постанови № 11).

Таким чином, використання сум ПДВ, акумульованих на спецрахунку сільгосппідприємства, має виключно цільовий характер. Якщо сільгосппідприємство перерахувало кошти контрагенту за ТМЦ та виробничі послуги зі спецрахунку виключно у виробничих цілях, то повернення цих коштів не є порушенням законодавства. Це є порушенням договірних умов між контрагентами.

Повернені контрагентом кошти повинні бути зараховані на спецрахунок сільгосппідприємства для подальшого використання ним у виробничих цілях.

Повернення таких коштів саме на поточний рахунок сільгоспвиробника вважатиметься нецільовим використанням коштів. Таке порушення згідно зі статтею 123 ПК розглядатиметься як умисне ухилення від оподаткування, що тягне за собою:

- стягнення до бюджету суми ПДВ, акумульованої на спецрахунку;

- накладення штрафу в розмірі 25% цієї суми ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл