text
Головбух

Благодійна допомога сільськогосподарського підприємства фізичній особі власною продукцією

  • 1 грудня 2015
  • 37

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство — суб’єкт спеціального режиму ПДВ надає фізичній особі благодійну допомогу власною продукцією (молодняк ВРХ). У якій декларації з ПДВ потрібно відобразити податкові зобов’язання?

РІШЕННЯ

У рядку 1.1 декларації «0121» вказуються виключно операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених (наданих) сільськогосподарських товарів/послуг на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах (п. 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966).

Відповідно до підпункту 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власника, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. З метою оподаткування ПДВ операція надання суб’єктом підприємницької діяльності в т. ч сільськогосподарським підприємством благодійної допомоги власною продукцією розглядаються як постачання такої продукції.

У разі постачання продукції власного виробництва без оплати особам, які не зареєстровані платниками податку, база оподаткування визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче їх виробничої собівартості (п. 188.1 ПК). Отже, сільськогосподарське підприємство повинне нарахувати податкове зобов’язання на вартість поставленого молодняка ВРХ, обчислену, виходячи з їх виробничої собівартості.

Отже, підприємство на спецрежиму ПДВ відображає податкове зобов’язання з ПДВ від операції надання благодійної допомоги власною продукцією у рядку 1.1 Розділу І «Податкові зобов’язання» податковій декларації з позначкою «0121».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл