Головбух

Відображення податкових зобов’язань з ПДВ при зіпсуванні власної сільгосппродукції

  • 1 грудня 2015
  • 35

ПРОБЛЕМА

У якій декларації з ПДВ потрібно відобразити нараховану суму податкових зобов’язань при зіпсуванні сільгосппродукції?

РІШЕННЯ

Списання продукції внаслідок її зіпсуття є використанням продукції в операціях, що не є господарською діяльністю. Тому згідно з пунктом 198.5 Податкового кодексу України (ПК) слід здійснити так зване «умовне постачання» — нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПК, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту.

Згідно з пунктом 189.1 ПК база оподаткування за товарами/послугами визначається, виходячи з вартості їх придбання. Отже, базою оподаткування зіпсованої продукції буде вартість витрачених на її вирощування товарів/послуг, за якими підприємство відображало податковий кредит.

Операцію «умовного постачання» слід відобразити у рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов’язання» декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Оскільки сільгосппідприємство перебуває на спеціальному режимі оподаткування, то податковий кредит з ПДВ за товарами/послугами, використаними на вирощування зіпсованої сільгосппродукції, було відображено ним у спеціальній декларації. Згідно з підпунктом «а» підпункту 209.15.1 ПК та підпунктом 5 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 в момент «умовного постачання» доцільно провести коригування такого податкового кредиту: суму коригування зі знаком мінус відобразити у рядку 16.2 декларації з ПДВ з позначкою «0121».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл