Постачання підакцизного товару неплатнику ПДВ: особливості реєстрації податкових накладних

23

ПРОБЛЕМА

Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна, виписана при постачанні підакцизного товару неплатнику ПДВ?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК реєстрація податкових накладних запроваджена для тих платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. Крім того, включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Тобто підлягають реєстрації у ЄРПН тільки ті накладні, які надаються покупцю та відповідають вищезазначеним вимогам.

Послідовність дій при реєстрації податкових накладних в ЄРПН затверджена постановою КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 № 1246. Зокрема згідно з пунктом 4 цього Порядку не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

Враховуючи вищевикладене, якщо постачання здійснюється неплатнику ПДВ, то податкова накладна, складена при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів, яка залишається у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, не підлягає реєстрації у ЄРПН.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль