Хто виписує податкові накладні за договором про спільну діяльність

27

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ уклало з іншим підприємством договір про спільну діяльність без створення юридичної особи. Хто в такому разі повинен виписувати податкові накладні при відвантаженні товарів покупцю?

РІШЕННЯ

Облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами, згідно з умовами договору. При цьому господарські відносини між учасниками спільної (сумісної) діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

При здійсненні спільної діяльності податкові накладні при відвантаженні товарів (послуг) виписує особа, уповноважена сторонами договору про спільну діяльність.

Згідно з підпунктом 4 пункту 180.1 Податкового кодексу України (ПК) для цілей оподаткування платником податку визначена особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи.

Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 ПК (п. 201.8 ПК). Відповідно до пункту 183.18 ПК особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку.

Отже, якщо договір про спільну діяльність укладено між платником ПДВ та особами, що не є платниками ПДВ, то уповноваженою може бути виключно особа, що є платником податку. Таким чином, саме цей платник податку і виписує податкові накладні при відвантаженні товарів або послуг за договором про спільну діяльність.

Зауважимо, що податковий облік результатів спільної діяльності ведеться зазначеною особою у загальновстановленому порядку окремо від обліку результатів її іншої господарської діяльності.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль