Головбух

Хто виписує податкові накладні за договором про спільну діяльність

  • 1 грудня 2014
  • 31

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ уклало з іншим підприємством договір про спільну діяльність без створення юридичної особи. Хто в такому разі повинен виписувати податкові накладні при відвантаженні товарів покупцю?

РІШЕННЯ

Облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами, згідно з умовами договору. При цьому господарські відносини між учасниками спільної (сумісної) діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

При здійсненні спільної діяльності податкові накладні при відвантаженні товарів (послуг) виписує особа, уповноважена сторонами договору про спільну діяльність.

Згідно з підпунктом 4 пункту 180.1 Податкового кодексу України (ПК) для цілей оподаткування платником податку визначена особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи.

Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 ПК (п. 201.8 ПК). Відповідно до пункту 183.18 ПК особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку.

Отже, якщо договір про спільну діяльність укладено між платником ПДВ та особами, що не є платниками ПДВ, то уповноваженою може бути виключно особа, що є платником податку. Таким чином, саме цей платник податку і виписує податкові накладні при відвантаженні товарів або послуг за договором про спільну діяльність.

Зауважимо, що податковий облік результатів спільної діяльності ведеться зазначеною особою у загальновстановленому порядку окремо від обліку результатів її іншої господарської діяльності.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл