Головбух

Чи можна задокументувати затримку податкових накладних постачальником

  • 1 грудня 2014
  • 19

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримує податкові накладні безпосередньо в бухгалтерії постачальника. Якими документами можна підтвердити затримку таких податкових накладних?

РІШЕННЯ

Документами — жодними. Згідно з абзацом 1 підпункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Проте, згідно з абзацом 2 пункту 201.10 ПК при здійсненні операцій з постачання товарів платник податку — продавець товарів зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), на що у нього є 15 календарних днів (абз. 7 п. 201.10 ПК).

Відповідно до абзацу 1 пункту 198.6 ПК не відносяться до податкового кредиту суми податку, нарахованого у зв’язку з придбанням товарів, не підтверджені податковою накладною, митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК.

А згідно з абзацом 11 пункту 201.10 ПК у разі відмови продавця товарів надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН покупець таких товарів має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.

Але навіть якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. 3 п. 198.6.3 ПК).

Тож можна зробити висновок, що покупець зобов’язаний отримати від продавця заповнену податкову накладну (та зареєстровану у ЄРПН у разі потреби) під час її складання, а скористатися своїм правом на включення її до податкового кредиту може протягом 365 календарних днів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл