Головбух

Включення в Реєстр податкової накладної за попередній період

  • 1 грудня 2014
  • 32

ПРОБЛЕМА

У 2011 році підприємство включило у реєстр податкових накладних податкову накладну за попередній період, виписану в минулому році. При перевірці суму ПДВ за цією накладною зняли з податкового кредиту на тій підставі, що немає конверта з відміткою поштового відділення для підтвердження дати отримання податкової накладної. Чи правомірні дії податківців?

РІШЕННЯ

Дії працівників податкової служби неправомірні.

Згідно з абзацом 3 пункту 198.6 Податкового кодексу України (ПК), якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.

Але податківці, керуючись листом ДПА від 22.02.2011 № 4905/7/16-1517-10 (далі — Лист №4905), беруть до уваги запізнілі податкові накладні за умови, що є конверт з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитка календарного поштового штемпеля.

Лист № 4905 надавав роз’яснення щодо відображення в податковому кредиті податкових накладних, виписаних до 01.01.2011.

Так у листі ДПС роз’яснює, що податкові накладні повинні надсилатися покупцеві поштовим листом з рекомендованим повідомленням про вручення на підставі пункту 2 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою КМУ від 28.07.1997 № 799.

У ПК немає жодних згадок про те, що податкова накладна вважається звітним документом, а отже немає підстав на підтвердження при отриманні запізнілих податкових накладних.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл