Головбух

Перевірка реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних

  • 1 грудня 2014
  • 49

ПРОБЛЕМА

Як можна перевірити, чи зареєстрував продавець вчасно податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних без додаткових програм і купівлі ключів?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (далі — ЄРПН).

Перевірка своєчасності реєстрації продавцем податкової накладної здійснюється згідно з вимогами Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

З метою отримання інформації, що міститься в ЄРПН, покупець складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі, затвердженому Державною податковою службою, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній податковій службі.

Запит покупця в електронній формі підлягає шифруванню та надсилається Державній податковій службі засобами телекомунікаційного зв’язку з урахуванням вимог законів України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV та «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.

Примірник запиту в електронній формі зберігається у покупця. Державна податкова служба після надходження від покупця запиту в електронній формі здійснює пошук зазначеної у запиті податкової накладної та складає витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної.

На зазначений витяг накладається електронний підпис Державної податкової служби, який після шифрування надсилається на електронну адресу, зазначену в запиті покупця.

Іншої можливості звірки даних отриманої покупцем податкової накладної на відповідність із даними ЄРПН чинним законодавством не передбачено.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл