Чи треба реєструвати у ЄРПН податкову накладну при продажу імпортного товару, придбаного у неплатника ПДВ

35

ПРОБЛЕМА

Підприємство, платник ПДВ, купило імпортований товар у приватного підприємця — неплатника ПДВ. Чи потрібно при подальшому продажу цього товару реєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі? Якщо так, то звідки взяти код УКТ ЗЕД?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг продавець-платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані під час здійснення операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Винятком є ті податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця (якщо постачання товарів здійснюється неплатнику ПДВ). Вони не підлягають реєстрації в ЄРПН згідно з пунктом 4 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

Важно

У всіх інших випадках податкова накладна повинна реєструватися в ЄРПН.

У разі постачання товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання таких товарів/послуг заповнюється графа 4 податкової накладної, в якій треба зазначити код товару згідно з УКТ ЗЕД (пп. 3 п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Таким чином, код товарів за УКТ ЗЕД зазначається у митній декларації, у податковій накладній, а за їх відсутності (якщо продавець не є безпосереднім імпортером товарів, імпортний товар придбано у неплатника ПДВ) продавець повинен самостійно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД і зазначити його у податковій накладній.

Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII. Коди за УКТ ЗЕД підакцизних товарів вказані у статті 215 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль