Головбух

Чи треба реєструвати у ЄРПН податкову накладну при продажу імпортного товару, придбаного у неплатника ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 65

ПРОБЛЕМА

Підприємство, платник ПДВ, купило імпортований товар у приватного підприємця — неплатника ПДВ. Чи потрібно при подальшому продажу цього товару реєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі? Якщо так, то звідки взяти код УКТ ЗЕД?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг продавець-платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані під час здійснення операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Винятком є ті податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця (якщо постачання товарів здійснюється неплатнику ПДВ). Вони не підлягають реєстрації в ЄРПН згідно з пунктом 4 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

Важно

У всіх інших випадках податкова накладна повинна реєструватися в ЄРПН.

У разі постачання товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання таких товарів/послуг заповнюється графа 4 податкової накладної, в якій треба зазначити код товару згідно з УКТ ЗЕД (пп. 3 п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Таким чином, код товарів за УКТ ЗЕД зазначається у митній декларації, у податковій накладній, а за їх відсутності (якщо продавець не є безпосереднім імпортером товарів, імпортний товар придбано у неплатника ПДВ) продавець повинен самостійно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД і зазначити його у податковій накладній.

Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII. Коди за УКТ ЗЕД підакцизних товарів вказані у статті 215 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл