Чи треба реєструвати у ЄРПН податкову накладну при продажу імпортного товару, придбаного у неплатника ПДВ

35

ПРОБЛЕМА

Підприємство, платник ПДВ, купило імпортований товар у приватного підприємця — неплатника ПДВ. Чи потрібно при подальшому продажу цього товару реєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі? Якщо так, то звідки взяти код УКТ ЗЕД?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг продавець-платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані під час здійснення операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Винятком є ті податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця (якщо постачання товарів здійснюється неплатнику ПДВ). Вони не підлягають реєстрації в ЄРПН згідно з пунктом 4 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

Важно

У всіх інших випадках податкова накладна повинна реєструватися в ЄРПН.

У разі постачання товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання таких товарів/послуг заповнюється графа 4 податкової накладної, в якій треба зазначити код товару згідно з УКТ ЗЕД (пп. 3 п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957).

Таким чином, код товарів за УКТ ЗЕД зазначається у митній декларації, у податковій накладній, а за їх відсутності (якщо продавець не є безпосереднім імпортером товарів, імпортний товар придбано у неплатника ПДВ) продавець повинен самостійно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД і зазначити його у податковій накладній.

Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII. Коди за УКТ ЗЕД підакцизних товарів вказані у статті 215 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль