Головбух

Використання одного цифрового підпису при реєстрації податкових накладних у ЄРПН в структурних підрозділів

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Підприємство має в різних регіонах України відокремлені структурні підрозділи, наділені правом виписки податкових накладних. Для реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних використовується один цифровий підпис — заступника головного бухгалтера підприємства. Чи є це порушенням? Чи не вплине на право покупців щодо включення сум ПДВ до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Реєстрація податкових накладних у Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) проводиться згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246 (далі — Порядок № 1246).

Зазвичай після складення податкової накладної в електронній формі на ній накладається електронний цифровий підпис посадових осіб підприємства — головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника. У той же час пунктом 5 Порядку № 1246 дозволено делегування права підпису податкової накладної іншій посадовій особі підприємства. Для такої особи підприємство отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів. Посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи подаються податковому органу за місцем реєстрації підприємства.

Причиною відмови у прийнятті податкових накладних для реєстрації в ЄРПН є:

1) наявність помилок;

2) відсутність в ЄРПН відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

3) факт реєстрації податкової накладної з такими ж реквізитами (п. 9 Порядку № 1246).

Не приймаються до реєстрації в ЄРПН електронні податкові накладні, сформовані з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 Податкового кодексу України (ПК). Зазначена норма ПК містить перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної. Але серед них відсутні підписи посадових осіб.

Тобто, використання цифрового підпису заступника головного бухгалтера підприємства на податкових накладних структурних підрозділів не є приводом для відмови у прийнятті таких податкових накладних для реєстрації в ЄРПН.

У той же час слід пам’ятати, що відокремлені підрозділи юридичних осіб визнаються платниками податків (п. 15.1. ПК). Як платники податків, вони повинні подавати звітність до податкового органу за місцем знаходження. Податкова звітність підписується керівником відокремленого структурного підрозділу (уповноваженою особою), а також особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку. У разі подання звітності в електронному вигляді наявність в електронному документі електронного цифрового підпису цих посадових осіб є обов’язковою (пп. 48.5.1 ПК).

Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить (пп. 47.1.1 ПК).

Що стосується права покупців щодо включення сум ПДВ до податкового кредиту, зазначимо наступне.

Не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту відсутність факту реєстрації продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення податкової накладної (п. 201.10 ПК).

Як зазначалось вище, використання цифрового підпису заступника головного бухгалтера підприємства на податкових накладних структурних підрозділів не є порушенням порядку заповнення податкової накладної.

Якщо підприємство не отримало квитанцію про неприйняття податкових накладних, то вони вважаються зареєстрованими в ЄРПН.

Слід також нагадати про загрозу проведення податковим органом перевірки у разі виявлення розбіжностей даних податкової накладної та ЄРПН (п. 201.10 ПК). Що саме мається на увазі під розбіжностями, даний пункт не містить. А ось згідно з пунктом 201.6 ПК під розбіжностями мається на увазі невідповідність сум ПДВ, відображених згідно з однією податковою накладною у реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Отже, покупці структурних підрозділів мають всі законні підстави для включення податкових накладних до податкового кредиту.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини