Ремонт автомобіля за рахунок страхового відшкодування: на кого складати податкову накладну

63

ПРОБЛЕМА

Послуги з ремонту автомобіля після ДТП оплачено страховою компанією як відшкодування за страховим випадком. У призначенні платежу вказано, за яку фірму та який автомобіль проведено оплату. На кого виписується податкова накладна?

РІШЕННЯ

Покупцем (отримувачем) у такій податковій накладній має фігурувати власник автомобіля.

Послуги з ремонту автомобіля, який потрапив у ДТП, є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 Податкового кодексу України; ПК). На дату виникнення податкових зобов’язань постачальник має скласти податкову накладну, у якій вказуються, зокрема, реквізити покупця (п. 201.1 ПК).

Оскільки такі послуги отримує власник автомобіля, то податкова накладна має складатися на нього.

Покупцем у податковій накладній буде власник автомобіля незалежно від джерел надходження компенсації витрат на проведення ремонту, у тому числі частково у вигляді страхових виплат від страхової компанії та частково у вигляді покриття франшизи від страхувальника (власника автомобіля).

Якщо власник автомобіля не є платникам ПДВ, то обидва примірники таких податкових накладних залишаються у постачальника. При цьому у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться помітка «Х» та зазначається тип причини «02» — постачання неплатнику податку.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль