Реєстрація податкової накладної з помилками в Єдиному реєстрі

30

ПРОБЛЕМА

Як підприємство-продавець має виправити показники податкової накладної, яку вже зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних?

РІШЕННЯ

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг (далі — продавець) зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та у визначених законодавством випадках зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Єдиний реєстр).

Відповідно до пункту 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246, в Єдиному реєстрі не можна зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування, якщо вже зареєстрована податкова накладна та/або розрахунок коригування з такими ж реквізитами.

Запитання щодо виключення з Єдиного реєстру помилково сформованої податкової накладної розглядалося в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженій наказом ДПС від 16.02.2012 № 127. Нею визначено, що податкова накладна, що містить помилкові показники, виключенню з Єдиного реєстру не підлягає.

Таку накладну продавець також не виключає з Реєстру виданих та отриманих податкових накладних. До помилкової податкової накладної не може бути виписано розрахунок коригування.

Отже, у разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної, що містить помилкові показники, продавець повинен скласти нову податкову накладну з новим номером, включити її в Реєстр виданих та отриманих податкових накладних і зареєструвати в Єдиному реєстрі. ПДВ за новою податковою накладною покупець має право включити до складу податкового кредиту.

Розбіжність між даними Єдиного реєстру та сумою податкових зобов’язань продавця є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства. Якщо орган ДФС надасть письмовий запит і попросить пояснити наявність зазначених розбіжностей, продавець має надати пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальне підтвердження своїх пояснень протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту (пп. 78.1.1 Податкового кодексу України).

Якщо орган ДФС не отримає таке пояснення або отримає його несвоєчасно, це буде підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках і покупця товарів/послуг.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль